Junior Brand Manager

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile ICON Advertising active.

Vezi toate job-urile Junior Brand Manager active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Marketing active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Publicitate - Agentii publicitate active pe Hipo.ro

Angajator: ICON Advertising
Domeniu:
  • Marketing
  • Publicitate - Agentii publicitate
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 18.04.2017

    ICON este o agenţie de publicitate/ comunicare full service independentă, eficientă şi creativă, prezentă în piaţă din 1998.

    Oferim servicii integrate de comunicare: strategie de comunicare, creaţie, producţie/implementare, online, evenimente, promoţii, in-store.

    Cerinte

    - Studii finalizate în domeniul Publicitate, Marketing, Comunicare & PR
    - Experienţă de cel puţin 6 luni Online Marketing/Planificare strategică/Project management/ Publicitate
    - Are cunoştinţe solide despre: Strategia de brand şi comunicare, Imaginea brandului; Insight-uri, Grupul ţintă; Marketing de produs; Planuri de marketing; Research, studiu calitativ şi cantitativ.
    - Competenţe şi aptitudini organizatorice: planificare, time management eficient, documentare, analiza opţiunilor şi strategiilor, coordonare
    - Gândire creativă, out-side-the-box, capabil să vină cu insight-uri pe baza cărora s-ar putea genera campanii inovatoare;

    Responsabilitati

    - Intelegerea nevoilor clientului si realizarea unor propuneri coerente de marketing online orientat spre performanta si ROI;
    - Analiza campaniilor si a comportamentului publicului tinta in mediul online;
    - Realizarea strategiei si a planului de online marketing in contextul bugetului si al obiectivelor stabilite ;
    - Analizează rapoarte de marketing, tendinţele pe piaţă şi competiţia
    - Redactează Brieful de creaţie şi oferă echipei un brief clar definit, cu informaţii complete referitoare la produs, audienţă, strategie
    - Lansarea de comenzi interne si supravegherea realizarii acestora in conformitate cu termenele cererii clientului si mentinerea relatiei cu departamentele interne (Creatie, DTP, Productie, Trafic);
    - Managementul campaniilor de Online Advertising – implementare, optimizare si raportare- task-uri curente de administrare content site-uri;
    - Gestionarea relatiilor cu furnizorii de media online in vederea obtinerii celor mai bune oferte pentru fiecare proiect (atunci cand este necesar);
    - Realizarea rapoartelor lunare pentru campaniile desfasurate;
    - Realizare si sustinere de prezentari (la client si interne)

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Hybrid

    Vezi job-uri similare (101)