Mecanic biciclete

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Biciclop active.

Vezi toate job-urile Mecanic biciclete active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Altele active pe Hipo.ro

Angajator: Biciclop
Domeniu:
  • Altele
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 07.07.2017

    Echipa Biciclop angajeaza Mecanic care sa isi foloseasca abilitatile pentru a pregati produsele scoase la vanzare si pentru a asigura serviciile de reparatii pentru clientii nostri. Aceasta implica asamblarea bicicletelor si a altor produse, pregatirea comenzilor de piese, receptia marfii, garantii, reparatii si mentinerea relatiei cu clientii de la service.

    Responsabilitati:

    • sa repari si sa asamblezi bicicletele si alte produse;
    • sa testezi produsele dupa efectuarea asamblarii sau reparatiilor pentru functionare optima;
    • sa comunici constant cu personalul de vanzare pentru a stabili produsele de pregatit;
    • sa organizezi eficient activitatile de reparatii: gestionezi problemele zilnice, prioritizezi operatiunile pentru a te incadra in termene;
    • sa mentii evidenta lucrarilor de reparatie prestate;
    • sa administrezi materialele consumabile si piesele puse la dispozitie pentru reparatii;
    • sa comunici stocul existent de materiale consumabile si necesarul de materiale noi;
    • sa pregatesti comenzile de materiale consumabile si de piese conform nevoilor;- sa acorzi asistenta colegilor si clientilor care necesita reparatii sau informatii tehnice;
    • sa organizezi echipamentele, piesele si materialele consumabile din atelier;
    • sa organizezi marfa si produsele din depozit;
    • sa realizezi receptia marfii;
    • sa folosesti aplicatia de service/gestiune, precum si aplicatiile B2B ale furnizorilor;
    • sa fii la curent cu noutatile in domeniu si cu oferta noastra de produse;
    • sa mentii un mediu ordonat si curat.

    Profilul candidatului ideal:

    • experienta de lucru ca mecanic in service de biciclete - minimum 2 ani;
    • persoana tanara, dinamica, invatare rapida;
    • prezenta agreabila, amabila, abilitati de comunicare si relationare, lucru in echipa;
    • responsabilitate, disciplina, corectitudine si seriozitate
    • capacitate de prioritizare a sarcinilor, de organizare a timpului si locului de munca;
    • abilitatea de a lucra atat independent, cat si in echipa;
    • persoana cu initiativa, activa si implicata;
    • capacitate de selectie a informatiilor si multitasking;
    • practica ciclismul/sportul ocazional;
    • limba engleza scris si vorbit - nivel incepator;
    • cunostinte medii operare PC: Windows, aplicatii de tip Office/Google Drive, Gmail, Internet;
    • absolvent studii medii.

    Aplica fara CV
    BUCURESTI, Constanta,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI, Ilfov, Popesti Leordeni,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI, Ilfov,

    Vezi job-uri similare (8)