Director logistica

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile AB Activ Distribution active.

Vezi toate job-urile Director logistica active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Achizitii - Logistica - Aprovizionare active pe Hipo.ro

Angajator: AB Activ Distribution
Domeniu:
  • Achizitii - Logistica - Aprovizionare
  • Tip job: full-time
    Nivel job: peste 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 20.04.2017

    A&B Activ Distribution detine o experienta de peste 22 ani in domeniul arhivarii. Suntem specializati in arhivarea si depozitarea /administrarea documentelor la nivel national, avand posibilitatea oricand de a primi in depozitul nostru volume mari de documente.

    Cerinte

    Experienta in coordonarea depozitelor.
    Absolvent de studii superioare cu bune cunostiinte de utilizare computer (Excel- nivel mediu spre avansat, softuri de gestiune).
    Rezistenta la stres.
    Persoana capabila sa faca si sa interpreteze analize si rapoarte.
    Are obligatia sa-si duca la indeplinire toate sarcinile de serviciu stabilite prin fisa postului.
    Strategii privind cresterea eficientei activitatilor coordonate pentru minimizarea costurilor si cresterea efectiva a veniturilor societatii.

    Responsabilitati

    - coordoneaza activitatea depozitului societatii din punct de vedere administrativ;
    - coordoneaza si controleaza permanent activitatea de depozitare, stocare, aranjarea marfurilor din depozit;
    - ofera consultanta si suport celorlalte departamente ale societatii cu privire la aspecte de logistica, management al stocurilor, transport produse achizitii, etc;
    - coordoneaza baza de date cu privire la toate activitatile de transport pentru a se putea urmari in orice moment situatia livrarilor si a transporturilor de marfa efectuate sau in curs de efectuare;
    - este responsabil cu privire la comunicarea eficienta intre diferite compartimente: comercial, vanzari, marketing, transporturi;
    - dezvolta si coordoneaza baza de date cu privire la managementul stocurilor in vederea furnizarii la timp a informatiilor corecte despre nivelurile de marfa ( materiale, produse finite) aflate in societate;
    - cordoneaza activitatea de stabilire a rutelor de transport pentru a inlatura sau minimiza intarzierile la livrare/ aprovizionare si pentru a optimiza costurile de transport;

    Alte informatii

    Pachet salarial atractiv.
    Contract de munca pe perioada nedeterminata.
    Posibilitatea de a lucra intr-o echipa profesionista.
    Se cere recomandare.

    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI, Ilfov, Titu,

    Vezi job-uri similare (20)