DISTRIBUTION ACCOUNT MANAGER - GALATI/BRAILA

Angajator: INTERBRANDS Marketing & Distribution
Domeniu:
  • Achizitii - Logistica - Aprovizionare
  • Import-Export
  • Vanzari
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
    Orase:
  • Braila
  • Galati
  • Actualizat la: 29.03.2017

    Infiiintata in 1993 ca parte a Sarkis Group International, Interbrands Marketing & Distribution este astazi una dintre cele mai importante companii de distributie si marketing de bunuri de larg consum din Romania, iar obiectivul nostru este sa ramanem in elita solutiilor dedicate administrarii lantului de aprovizionare, generand valoare si oferind calitate consumatorilor din toata tara.

    Cerinte

    - Excelente abilitati de comunicare si putere de convingere;

    - Experienta in relatiile comerciale cu lanturi de magazine-reprezinta avantaj;

    - Initiativa, atentie la detalii, capacitate de rezolvare a problemelor;

    - Abilitati de lucru in echipa;

    - Permis conducere categoria B;

    - Studii medii finalizate (cu diploma de Bacalaureat ) / superioare;

    - Disponibilitate pentru activitate de teren / deplasari;

    Nota: Prima etapa din procesul de selectie presupune sustinerea unei testari de logica. Vor fi contactati doar candidatii selectati conform criteriilor companiei si care sunt de acord sa sustina aceasta etapa.

    Responsabilitati

    - Gestioneaza si dezvolta portofoliul de clienti de tip Local Key Account (engross-uri si retele locale de supermarket-uri) din zona pe care o administreaza;

    - Promoveaza portofoliul de produse comercializate si negociaza comenzile;

    - Realizeaza obiectivele de vanzari setate pentru zona repartizata;

    - Implementeaza standardele de imagine (merchandising) propuse de companie in clientii din portofoliu;

    - Contribuie direct la extinderea business-ului/cresterea vanzarilor clientilor prin consilierea oferita, elaborarea unui plan de dezvoltare, estimarea vanzarilor si planurilor de actiune (organizare de evenimente in-store si out-store: promotii, sampling, tombole etc).

    Alte informatii

    Oferta (bonusuri, beneficii):

    - Pachet salarial competitiv ( salariu fix+bonusuri in functie de performanta+tichete de masa);

    - Instrumente de lucru performante;

    - Oportunitatea de a lucra alaturi de un colectiv tanar si orientat catre performanta;

    - Sansa de a beneficia de pregatire consistenta in domeniul vanzarilor de la o echipa profesionista;

    - Sustinere in construirea unei cariere de succes.