Manager de proiect IT

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Telekom Romania active.

Vezi toate job-urile Manager de proiect IT active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in IT Hardware active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in IT Software active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Telecomunicatii active pe Hipo.ro

Angajator: Telekom Romania
Domeniu:
  • IT Hardware
  • IT Software
  • Telecomunicatii
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 15.04.2017

    Telekom Romania este un brand de telecomunicaţii nou și dinamic, care oferă servicii de telecomunicaţii fixe şi mobile complete, inovatoare, simplificate și personalizate pentru o comunitate vastă de clienți, cu peste 10 de milioane de contracte de servicii.

    Prin cei doi operatori, Telekom Romania Mobile Communications şi Telekom Romania Communications, Telekom Romania oferă servicii integrate de telecomunicații, astfel încât clienţii să beneficieze de o experiență completă şi plină de satisfacţii: servicii de voce și date mobile 3G și 4G mobile, telefonie fixă tradițională, internet de mare viteză și televiziune pe mai multe tehnologii, inclusiv IPTV precum și conținut de înaltă calitate și exclusivități. Pentru clienţii business, noul brand este promisiunea unor soluții IT & C la cheie, care să sprijine companiile să devină mai competitive și mai agile.

    Telekom Romania este un brand din familia Deutsche Telekom, prezent în 51 de țări de pe cinci continente, cu peste 143 de milioane de clienţi de telefonie mobilă, 31 de milioane de clienţi de servicii fixe şi peste 17 milioane de linii de broadband din întreaga lume. Brandul este prezent pe piaţa românească din 2014, după rebranding-ul comun al COSMOTE România și Romtelecom.

    Cerinte

    Cerintele rolului:

    - Studii superioare in domeniul informatic/economic;
    - Cursuri de specializare in Managementul Proiectelor;
    - Înţelegere aprofundată a Metodologiei PMI;
    - 3-5 ani experienta in gestionarea si implementarea de proiect de IT;
    - Foarte bune abilitati de comunicare si prezentare;
    - Foarte bune abilitati de organizare, planificare si gestionare a resurselor;
    - Bune abilitati de negociere si influentare;
    - Limba engelza nivel avansat;

    Responsabilitati

    Rolul se afla in cadrul departamentului de PMO.

    Descriere generala:

    - Defineste obiectivele, planifica, coordineaza executia finalizeaza proiectele din aria sa de responsabilitate pe baza unor termene-limită stricte şi încadrându-se în buget, asigurandu-se de calitatea acestora.
    - Determina resursele necesare realizarii obiectivelor, dimensionarea lor, intocmirea planului de proiect si a documentelor asociate;
    - articipa la redactarea si tehnoredactarea de documente interne si externe si realizeaza rapoarte de status proiect;
    - Mentine si gestioneaza relatia cu clientul extern pe toata durata implementarii proiectului;
    - Comunica aşteptările legate de proiect către membrii echipei şi cătretoate partile implicate, la timp şi într-o manieră clară;
    - Stabileste termenele-limită şi obiectivele intermediare ale proiectului folosind instrumente adecvate;
    - Monitorizeaza indeplinirea obiectivelor intermediare şi a livrabilelor;
    - Defineste criteriile de succes ale proiectului şi le disemineaza către părţile implicate pe toata durata proiectului;
    - Realizeaza analize şi întocmeste un raport de recomandări în vederea identificării elementelor eficiente şi ineficiente ale proiectului;
    - Dezvoltarea instrumente optime pentru executarea şi gestionarea proiectului;
    - Estimeaza resursele si participanţi necesari pentru îndeplinirea scopurilor proiectului;
    - Întocmeste şi depune propuneri de buget şi recomanda modificări ulterioare ale proiectului dacă este necesar;

    Toate aplicatiile vor fi tratate cu maxima confidentialitate.