Ofiter Securitatea Informatiei

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile AB Activ Distribution active.

Vezi toate job-urile Ofiter Securitatea Informatiei active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Achizitii - Logistica - Aprovizionare active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Administratie - Stiinte politice active pe Hipo.ro

Angajator: AB Activ Distribution
Domeniu:
  • Achizitii - Logistica - Aprovizionare
  • Administratie - Stiinte politice
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 12.04.2017

    A&B Activ Distribution detine o experienta de peste 22 ani in domeniul arhivarii. Suntem specializati in arhivarea si depozitarea /administrarea documentelor la nivel national, avand posibilitatea oricand de a primi in depozitul nostru volume mari de documente.

    Cerinte

    • Studii superioare;
    • Experienta minim 5 ani in domeniul securitatii IT&C
    • Cunostinte tehnice in domeniul IT&C (sisteme de operare, baze de date, infrastructura, etc.) si in domeniul securitatii informatiilor
    • Cunoasterea standardelor si practicilor interne si internationale in domeniul securitatii informatiilor
    Candidatul ideal detine cunostinte practice referitoare la sisteme/tehnologii de management si evaluare a securitatii

    Responsabilitati

    • supervizarea si controlarea conformitatii privind respectarea securitatii sistemului informatic (analizarea conformitatii cu standardele, politicile de securitate si prevederile legale);
    • elaborarea si punerea in aplicare a metodologiei de raportare, escaladare si management ale incidentelor de securitate ale sistemului informatic;
    • elaborarea procedurilor si politicilor de securitate si coordonarea punerii lor in practica;
    • tine evidenta riscurilor la care este supus sistemul informatic, ce reies din dosarele de securitate ale aplicatiilor, rezultatele auditurilor interne si externe si fisele de incidente de securitate informatica
    • asigura evaluarea si analiza tehnica de securitate pentru evolutia sistemului informatic, in cadrul proiectelor de infrastructura
    • stabilirea controalelor de securitate ale sistemului informatic;

    Alte informatii

    Pachet salarial atractiv
    Tichete de masa
    Decontare transport
    Oportunitati de dezvoltare personala

    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (191)