Agent Telesales

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Brainspotting active.

Vezi toate job-urile Agent Telesales active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Customer support - Client service active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Vanzari active pe Hipo.ro

Angajator: Brainspotting
Domeniu:
  • Customer support - Client service
  • Vanzari
  • Tip job: part-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 12.04.2017

    We are the leading technology recruitment and selection consultancy in Romania, working on highly specialized technologies for permanent and interim positions. Since our inception in 2001 as the first specialized IT recruitment agency in Romania we supported over 400 national and global clients in acquiring strategic IT talent for their business.

    We are deeply passionate about technology and highly responsible about our work. We understand the pressure of the business and the fact that you need fast and quality results. Therefore we always go for the extra mile to deliver the best IT&C talent for your business, no matter how challenging the project may seem.

    Cerinte

    Clientul nostru activeaza pe piata produselor naturiste din Romania, si este menit sa incurajeze si sa inlesneasca un stil de viata sanatos, o alternativa de consum verde pentru fiecare.

    Cerinte:
    -Studii finalizate cu minim Diploma de Bacalaureat;
    -Minim 6 luni experienta in munca in domeniul vanzarilor (telefonic, vanzari directe etc);
    -Cunostinte medii de operare PC: Microsoft Office (Word, Excel);
    -Foarte bune abilitati de comunicare: fluenta in discurs, coerenta in exprimare, capaitate de ascultate activa;
    - Atitudine orientata catre client (catre identificarea si satisfacerea nevoilor acestuia) si abilitati de relationare;
    -Atentie concentrata si distrivutiva;
    -Receptivitate si adaptabilitate la nou;
    -Auto-motivare;
    -Perseverenta si spirit de initiativa.

    Responsabilitati

    Responsabilitati:
    - Contactează telefonic clienţii actuali şi potenţiali din baza de date alocată, în vederea vânzării produselor/ serviciilor conform campaniilor planificate;
    - Informează clienţii contactaţi telefonic despre promoţii, concursuri, oferte speciale etc., conform sarcinilor şi scripturilor primite de la superiorul ierarhic;
    - Emite si transmite e-mail-uri, fax-uri si scrisori la solicitarea clientilor alocati in campanii;
    - Emite zilnic numarul necesar de apeluri, respectiv min. 25 apeluri/ora;
    - Efectueaza apeluri zilnice cu o durata de minim 2 minute;
    - Transmite informaţiile în termenele stabilite şi conform normei zilnice de lucru stabilite de superiorul ierarhic;
    - Utilizează şi actualizează constant baza de date cu informaţii legate de clienţii deja existenţi, noi şi/sau potenţiali;
    - Verifică veridicitatea şi corectitudinea informaţiilor introduse în CRM, baze de date etc.;
    - Actualizează şi îmbunătăţeşte periodic/ de câte ori este necesar bazele de date cu care lucrează (CRM, etc.);
    - Se documentează în permanenţă referitor la noile produse/ servicii oferite de către firmele colaboratoare;
    - Cercetează piaţa serviciilor/ produselor concurente şi identifică noi metode de dezvoltare;
    - Urmăreşte şi propune soluţii de rezolvare a diverselor probleme apărute în activitatea de zi cu zi;
    - Identifică şi propune noi modalităţi de comunicare a informaţiilor în scopul creşterii eficienţei muncii;
    - Transmite superiorului ierarhic informaţii legate de sesizările şi/sau reclamaţiile de orice natură privind relaţia dintre client şi firmă, precum: neprimirea produselor comandate, primirea parţială sau greşită, modificare de adresă, neprimirea facturilor fiscale, plăţi duble sau incorecte, retururi/ stornări/ retrimiteri, calitatea produselor/ serviciilor, cereri de ofertă şi propuneri din partea clienţilor etc.;
    - Semnalează superiorului ierarhic orice neregulă sesizată în derularea campaniilor;

    Alte informatii

    Beneficii:
    -Program flexibil: 4/6 h pe zi
    -Pachet salarial constituit din: Salariu fix si Comision
    -Cresteri salariale de 3 ori pe an
    -Locatie accesibila: metrou/ tramvai/autobuz

    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    2000 - 6000 RON NET / luna
    BUCURESTI, Giurgiu, Ilfov,

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Vezi job-uri similare (63)