Trainee - Securitate și Sănătate în muncă

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile ENGIE active.

Vezi toate job-urile Trainee - Securitate și Sănătate în muncă active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Inginerie active pe Hipo.ro

Angajator: ENGIE
Domeniu:
  • Inginerie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: Student/Absolvent
  • BUCURESTI
  • Job la nivel national
    Actualizat la: 25.10.2017

    Grupul ENGIE, unul dintre liderii din domeniul energetic la nivel mondial, este prezent in Romania in următoarele domenii de activitate: gaze naturale, energie electrica, servicii energetice si de infrastructura, prin filialele sale: ENGIE Romania, Distrigaz Sud Retele, ENGIE Servicii, Alizeu Eolian si Braila Winds.
    ENGIE in Romania se ocupa cu:
    •   furnizare de gaze naturale si de electricitate, pentru clienti rezidentiali si business, prin ENGIE Romania care este si interfata comerciala cu clientii;
    •   distributie de gaze naturale prin Distrigaz Sud Retele.
    •   servicii tehnice pentru instalatiile de gaze naturale si centrale termice prin ENGIE Servicii;
    •   productie de electricitate prin 2 parcuri eoliene (Alizeu Eolian si Braila Winds).
    Ne mandrim cu un portofoliu de 1,6 milioane de clienti, gestionam in siguranta o retea de distributie de circa 19.000 km, producem energie electrica in doua parcuri eoliene cu o capacitate totala de 100 MW iar toate acestea le realizam cu o echipa puternica de 3.600 de angajati.

    Cerinte

    • Dornic de învățare;
    • Capacitatea de a lucra sub presiune;
    • Bune abilități de comunicare;
    • Potențial de agent al schimbării;
    • Student în an terminal, proaspăt absolvent sau masterand;

    Responsabilitati

    Programul de traineeship are o istorie de peste 5 ani în cadrul ENGIE și este unul dintre programele dedicate studenților în an terminal, proaspăt absolvenților de licență și masteranzilor.
    Dorința de învățare și entuziasmul revin în responsabilitatea ta, iar noi asigurăm cadrul stimulant și motivant de dezvoltare.

    Alte informatii

    Oferim:
    • Program de traineeship plătit;
    • Contract de muncă încheiat pe o perioadă de 6 luni, cu posibilitate de prelungire sau de angajare pe perioadă nedeterminată;
    • Oportunitatea de a-ţi începe cariera şi de a acumula experienţă profesională în domeniul ingineriei şi al serviciilor;
    • Dezvoltare prin învăţare intensă la locul de munca având alături un mentor care îţi ghidează şi îţi monitorizează evoluţia;
    • Acces la programe de dezvoltare a competentelor profesionale şi interpersonale.