Inspector Calitate Produse Alimentare Proaspete (perioada nedeterminata)

Angajator: METRO Cash & Carry Romania
Domeniu:
  • Controlul calitatii
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 19.08.2017

    Compania METRO Cash & Carry România este parte integrantă a METRO Cash & Carry Internaţional şi a fost lansată oficial în România în luna octombrie a anului 1996, prin deschiderea primului centru de distribuţie, în Bucureşti, fiind totodată și prima companie care a introdus pe piața locală sistemul de vânzare cash & carry, cea mai moderna formă de comerț angro, cu plata la ridicarea mărfii.

    Cerinte

    - Experienţă anterioară privind recepţia calitativă a produselor alimentare (fructe şi legume, peşte, carne, produse congelate, etc)
    - Studii medii / superioare în domeniul calităţii alimentare
    - Disponibilitatea de a lucra în schimburi
    - Disponibilitatea de a lucra în platforma logistică amplasată în zona Chiajna
    - Cunoştinţe de limba engleză (nivel mediu)
    - Cunoştinţe operare MS Office
    - Orientare către cerinţele pieţei şi ale clientului
    - Capacitate de comunicare, flexibilitate, integritate

    Responsabilitati

    - Evaluează calitatea şi conformitatea produselor cu standardele de referinţă şi decide dacă produsele respective se recepţionează sau nu
    - Se asigură de existenţa şi conformitatea cu legislaţia în vigoare a documentelor de calitate care însoţesc produsele ce trebuie recepţionate
    - Verifică dacă mijloacele de transport şi condiţiile în care au fost transportate produsele sosite la recepţie se încadrează în normele stabilite
    - Stabileşte şi urmăreşte parametrii la care trebuie să se păstreze şi să se manipuleze mărfurile pe platformă
    - Stabileşte şi urmăreşte modul de pregătire a mărfurilor pentru expediţie