Amazon Account Executive German Language

Angajator: confidential
Domeniu:
  • Internet - eCommerce
  • Marketing
  • Tip job: full-time
    Nivel job: Student/Absolvent
    Orase:
  • Timisoara
  • Actualizat la: 28.03.2024
    Remote work: On-site
    Cerinte

    - intelegerea notiunilor de Social Media, Web Content Management, SEO etc
    - spirit de echipa, orientare catre rezultate, atentie la detalii
    - abilitati de organizare
    - capacitate de concetrare si atentie la detaliu;
    - capacitatea de a gestiona simultan mai multe proiecte
    - spirit de echipă;
    - excelenta cunoastere a limbii romane, aptitudini de comunicare scrisa si verbala
    - cunoaşterea la nivel mediu sau avansat a limbii germane
    - cunoaşterea la nivel de baza sau mediu a altei limbi straine, prezinta un avantaj.
    - cunostinte avansate de MS Office, navigare internet

    Responsabilitati

    - obiectivul postului este de a gestiona portofoliul de clienti
    - să dezvolte și să pună în aplicare strategii SEO
    - monitorizarea vânzărilor de produse si ajustarea strategiei de marketing pentru a creste volumul de vânzări;
    - urmarirea executiei lucrarilor si serviciilor pana la livrare si incasare
    - asigurarea comunicarii dintre client si diferitele departamente ale firmei
    - monitorizarea nivelului de satisfactie al clientilor
    - conditii excelente de munca;
    - cea mai noua tehnologie IT;
    - pachet salarial atractiv;
    - tichete de masa.

    Firma promite reevaluarea pieței, cât și optimizarea constantă a soluțiilor oferite. Procedurile sunt implementate cu sârguință în scopul bunului mers al platformelor, al rapidității și calității, ele sunt deasemenea înnoite, pentru dezvoltarea continuă și sigură a pieței online.

    Angajamentul companiei SC E-Parts Connection SRL este de a oferi servicii profesionale la cele mai înalte standarde în domeniul de activitate.

    Timisoara,

    Timisoara, Job national

    Timisoara,

    Vezi job-uri similare (6)