Inspector control calitate

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Frigoglass active.

Vezi toate job-urile Inspector control calitate active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Controlul calitatii active pe Hipo.ro

Angajator: Frigoglass
Domeniu:
  • Controlul calitatii
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Timisoara
  • Actualizat la: 26.05.2017

    Frigoglass is a strategic partner to beverage brands throughout the world. We are the global leader in the Ice Cold Merchandisers (ICM) market and the principal supplier of glass packaging in the high growth markets of West Africa. Frigoglass has long-standing relationships with blue chip customers in the soft drinks and beverage industries. Our bespoke Ice Cold Merchandisers (beverage coolers) enhance our customers’ beverage branding and trigger immediate beverage consumption. At the same time, our leading innovations in the field of green refrigeration enable our customers to meet their ambitious sustainability and carbon emissions reduction targets.

    Cerinte

    Descrierea postului:

    • Controleaza zilnic din punct de vedere al calitatii toate materialele care intra in companie;
    • Accepta sau respinge loturile de materii prime in functie de conformitatea cu instructiunile tehnice;
    • Marcheaza materialele verificate corespunzator statusului acestora (bun sau defect);
    • Emite rapoarte referitoare la inspectia materialelor verificate;
    • Pregateste datele care stau la baza elaborarii rapoartelor de neconformitate;
    • Asista la procesul de evaluare a materialelor; face toate masuratorile necesare si colaboreaza indeaproape cu departamentul tehnic;
    • Identifica si inregistreaza mostrele;

    Responsabilitati

    Candidatul ideal:

    • Minim studii medii
    • Bune abilitati de masurare cu ajutorul instrumentelor de masura specifice calitatii (subler, micrometru, calibre interioare, etc);
    • Cunoastere desen tehnice si a diagrame electrice (citire si interpretare)
    • Limba engleza nivel mediu
    • Cunoastere utilizare PC: Word, Excel, Outlook
    • 2 ani experienta ca si Controlor de calitate / Experienta intr-o companie de productie - domeniu tehnic
    • Dedicat si muncitor
    • Abilitati de a lucra in echipa
    • Orientat spre obtinerea de rezultate

    Pozitia face parte din departamentul Calitate si raporteaza catre Inginerul Asigurarea Calitatii Furnizorilor.

    Timisoara,

    Timisoara,

    Aplica fara CV
    Timisoara,

    Vezi job-uri similare (7)