Reprezentant vanzari

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile ManpowerGroup Romania active.

Vezi toate job-urile Reprezentant vanzari active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Vanzari active pe Hipo.ro

Angajator: ManpowerGroup Romania
Domeniu:
  • Vanzari
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Caransebes
  • Resita
  • Actualizat la: 22.03.2017

    De peste 70 de ani, ManpowerGroup reprezinta puntea de legatura intre milioane de persoane si piata muncii, prin brandurile sale Manpower, Experis, ManpowerGroup Solutions si Right Management. Compania este prezenta pe piata din Romania din 2003, iar in acesti ani peste 400 de clienti si zeci de mii de candidati au avut incredere in noi pentru a le oferi flexibilitatea, agilitatea, talentele, competentele si oportunitatile de care au nevoie. Indiferent daca va aflati la inceput de drum, sau sunteti profesionisti experimentati, brandurile ManpowerGroup va pot oferi oportunitatile potrivite de a va dezvolta, a dobandi noi abilitati si competente, a fi expusi la proiecte pline de provocari si a creste profesional.

    Cerinte

    - Studii medii finalizate / Studii superioare
    - Experienta in vanzari directe, minim 1 an
    - Cunostinte de baza de mercantizare
    - Abilitati de vanzare si negociere
    - Bune abilitati de comunicare, solutionare de probleme, organizare, planificare
    - Integritate, independenta si incredere in sine
    - Permis auto, categoria B
    - Cunostinte de operare PC
    - Intelegerea canalelor de distributie, a cumparatorului si a consumatorului on-trade

    Responsabilitati

    - Responsabil de imaginea companiei, pe care o promoveaza la clienti prin activitatea si atitudinea sa;
    - Vizitarea tuturor clientilor de pe ruta sa conform procedurii interne agreate;
    - Realizarea lunara a obiectivelor trasate de managerul direct sau a altor obiective de Trade Marketing;
    - Se asigura ca produsele focus sunt disponibile la vanzare in locatiile din teritoriul alocat in conformitate cu obiectivele si strategiile companiei;
    - Se asigura ca stocul de produse din spatiul de vanzare al locatiilor din teritoriul alocat este mai mare decat al competitiei;
    - Executa si mentine plasari secundare de produse (display-uri) in locatiile din teritoriul alocat;
    - Se asigura ca toate vitrinele frigorifice sunt plasate in spatiul de vanzare al locatiilor si sunt utilizate conform standardelor companiei;
    - Se asigura ca baza de date cu clientii din teritoriul alocat este corecta (starea locatiei este corecta, segmentarea locatiilor este in conformitate cu politica companiei, datele de indentificare ale locatiei sunt corecte);
    - Completeaza toate chestionarele din palm cu informatii reale despre activitatea sa sau alt tip de informatii (prezenta, vanzare, activitate competitie, etc.), exclusiv pe baza datelor obtinute in locatie in timpul vizitei;
    - Se asigura, ca are stocuri optime pentru implementarea programelor comerciale la nivel de locatie;
    - Plaseaza si se asigura ca in locatiile din teritoriul alocat sunt afisate materiale promotionale in conformitate cu activitatile comerciale curente;
    - Se asigura ca toate mijloacele fixe (vitrine frigorifice, draught, umbrele, etc) ale Heineken Romania sunt plasate si utilizate pentru vanzarea si promovarea produselor companiei, conform politicilor;
    - Verifica in teren acuratetea informatiilor inregistrate in sistem (vitrine frigorifice, semne luminoase, etc) si se implica in rezolvarea situatiilor in care baza de date nu corespunde cu sistemul informational

    Aplica fara CV
    Craiova, Resita, Timisoara,

    Resita,

    Resita,