QA Analyst- Core Security (Windows)

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Bitdefender active.

Vezi toate job-urile QA Analyst- Core Security (Windows) active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in IT Software active pe Hipo.ro

Angajator: Bitdefender
Domeniu:
  • IT Software
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 01.08.2017

    Bitdefender is a global security technology company that provides cutting edge end-to-end cyber security solutions and advanced threat protection to more than 500 million users in more than 150 countries.Since 2001, Bitdefender has consistently produced award-winning business and consumer security technology, and is a provider of choice in both hybrid infrastructure security and endpoint protection. Through R&D, alliances and partnerships, Bitdefender is trusted to be ahead and deliver robust security you can rely on.

    Cerinte

    Stim ca esti:

    - In primul rand curios: atunci cand te-a suparat calculatorul acasa, nu l-ai lasat sa faca ce a vrut el, atunci deja suntem pe drumul cel bun
    - Curajos: cand dai de un crash, nu te sperii, te incumeti sa scoti stiva din el si sa ii arati programatorului ce-a facut acolo
    - stii sa lucrezi cu suita sysinternals
    - te descurci cu limbaje de scripting — noi preferam Python
    - si nu in ultimul rand, ca sa putem discuta cat mai usor, intelegi sistemele de operare (windows, linux, macos, dar nu e musai sa ne oprim doar la astea)

    Responsabilitati

    Cu ce te ocupi:
    - stii sa iti faci un plan de teste pentru ce urmeaza sa fie testat: presupunem ca intelegi cum functioneaza sistemul, ce vrea sa faca si cum poate sa esueze
    - rulezi acel plan de teste: daca apar probleme, sa le izolezi si sa sugerezi o cauza posibila—in plus daca iti place sa te si uiti pe cod, faci lucrurile mai usoare pentru toata lumea
    - verifici crashuri, probleme de performanta, fie diverse incompatibilitati — aici ne bazam pe tine sa ne spui de unde crezi ca sunt
    - si din toate astea ne-am dori ca sa se intample cat mai multe in mod automat

    Alte informatii

    Ce oferim:
    - Se zvoneste despre un salariu bun, in plus, noi clar suntem dispusi sa negociem un salariu care sa te faca fericit
    - Program flexibil — si prin asta nu intelegem ca trebuie sa fii la 8 dimineata si sa pleci la 10 seara, ne asteptam sa rezolvi taskurile primite cat mai responsabil in cele 8 ore de munca, acum cand vii si cand pleci e dupa nevoile tale
    - Mediul de lucru e prietenos ne cam simtim bine impreuna— mai facem glume, mai mergem in team buildinguri impreuna.
    - Echipa e mica, astfel ca mica e si birocratia, plus ca mai exista si un grad destul de mare de autonomie in cadrul echipei,
    - Alocam timp sa fie impinse si proiecte plecate ca idei in cadrul echipei
    - In rest — asigurare medicala, asigurare de accident (pe astea doua chiar ti-am dori sa nu le folosesti), cafea, apa plata si mineral, cafea la discretie, fructe;
    - Cont la Bookster, ca tot circula vorba ca noi inginerii avem privire inteligenta dar nu stim sa ne exprimam. Asa ca incurajam cultura.
    - La fiecare 3 ani cu noi, iti mai dam cate o zi de concediu in plus ca sa nu te plictisesti de noi

    Remote

    Hybrid

    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (309)