Buyer - Textile

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Prohuman active.

Vezi toate job-urile Buyer - Textile active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Achizitii - Logistica - Aprovizionare active pe Hipo.ro

Angajator: Prohuman
Domeniu:
  • Achizitii - Logistica - Aprovizionare
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 23.03.2017

    With over 25 years of experience on the Romanian HR market, PROHUMAN APT (former APT Resources & Services) is the one of the biggest players in the industry, a force concentration evenly deployed across different specialties. Having approximate 4000 employees (mostly higher educated) in BPO and temporary work assignments, as of 2021, PROHUMAN APT ranks in the Top 3 HR providers in Romania.

    Cerinte

    Clientul nostru este cel mai mare retailer european si al doilea la nivel mondial. Cu 470.000 de angajati in peste 30 de tari, compania are numeroase divizii si subsidiare in Uniunea Europeana, America de Sud, Africa și Asia, fiind prezent in Romania de peste 15 ani.

    Buyer-ul asigura aplicarea politicii comerciale pentru categoria gestionata in conformitate cu strategia companiei, prin negocierea contractelor cu furnizorii de marfa si gestionarea sortimentului de produse administrat.

    Cerinte:
    - Studii superioare finalizate sau in curs;
    - Minim 2 ani experienta profesionala intr-o pozitie similara din categoria de textile permanente: sosete, dresuri, lenjerie de corp;
    - Bune abilitati de negociere si persuasiune;
    - Creativitate si initiativa;
    - Cunostinte de limba Engleza la nivel avansat;
    - Cunostinte medii de Excel;
    - Bune abilitati de organizare, comunicare si anticipare;
    - Foarte bune abilitati de analiza si sinteza.

    Responsabilitati

    Responsabilitati:

    - Negociaza contractele cu furnizorii de produse, cu scopul de a asigura sortimentatia necesara pentru toate formatele de magazine, de a obtine cele mai bune oferte din punct de vedere al raportului calitate - pret si de a asigura realizarea conditiilor comerciale conform obiectivelor stabilite;
    - Negociaza ofertele promotionale cu furnizorii pentru produsele ce urmeaza sa apara in cataloage si in operatiuni media (TV, radio, OOH, etc.), cu scopul de a obtine cele mai bune oferte din piata din punct de vedere al raportului calitate-pret;
    - Urmareste zilnic in sistemul informatic indicatorii de cifra de afaceri si marja comerciala, cu scopul de a evidentia evolutia acestora si elaboreaza si implementeaza planuri de actiune concrete in cazul deviatiilor fata de obiectivele stabilite;
    - Asigura prezenta continua a produselor la raft, eliminarea situatiilor de rupura, cu scopul de a creste satisfactia clientilor si maximizarea vanzarilor;
    - Este responsabil de dezvoltarea permanenta a gamei de produse gestionate(listare si blocare), fiind la curent cu produsele nou aparute in piata si asigurand existenta acestora in magazine.

    Beneficii:
    - Pachet salarial atractiv;
    - Mediu de lucru placut;
    - Asigurare medicala privata;
    - Tichete de masa.

    Cod Anunt: 210217AE

    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (16)