Administrator Baze de Date

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Intesa Sanpaolo Bank active.

Vezi toate job-urile Administrator Baze de Date active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Banci active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in IT Hardware active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in IT Software active pe Hipo.ro

Angajator: Intesa Sanpaolo Bank
Domeniu:
  • Banci
  • IT Hardware
  • IT Software
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Arad
  • Actualizat la: 14.04.2017

    Intesa Sanpaolo Bank este parte a celui mai mare grup bancar din Italia si unul dintre cele mai mari din Europa. Noi credem ca succesul companiei noastre este strans legat de profesionalismul, motivația și sentimentul de apartenența a oamenilor care lucreaza aici.

    Cerinte

    - Studii superioare de profil informatic;
    - Cursuri Oracle DBA – reprezinta un avantaj;
    - Cunostinte de administrare baze de date Oracle si Microsoft SQL;
    - Cunostinte de Oracle sau Weblogic Application Server - constituie un avantaj;
    - Cunostinte de UNIX (AIX, Linux) - constituie un avantaj
    - Bune cunostinte de limba engleza;
    - Abilitati de lucru in echipa si de comunicare;
    - Orientare spre rezultate;
    - Capactitatea de rezolvare a problemelor;
    - Initiativa si responsabilitate.

    Responsabilitati

    - Instaleaza, intretine si asigura suport pentru bazele de date utilizate in cadrul Bancii;
    - Asigura securitatea, salvarea si performanta bazelor de date;
    - Monitorizeaza bazele de date, analizeaza, propune si implementeaza solutii de crestere a performantei acestora;
    - Mentine legatura cu firmele furnizoare de echipamente de tehnica de calcul, consultant in baze de date, furnizori de aplicatii si propune configuratiile pentru achizitionarea echipamentelor si serviciilor;
    - Administreaza sistemele de operare si a utilitarele de pe servere;
    - Asigura asistenta tehnica nivel 2 utilizatorilor din Banca, gestioneaza interfata de comunicare cu utilizatorii si urmareste rezolvarea solicitarilor;
    - Sprijina cu solutii tehnice activitatile din domeniul informatic;
    - Face propuneri pentru imbunatatirea dotarii cu tehnica de calcul;

    Alte informatii

    Noi iti oferim:
    - Oportunitatea de a dobandi cunostinte aprofundate privind gestionarea bazelor de date MS SQL si Oracle, in cadrul unuia dintre cele mai mari si stabile grupuri financiar-bancare din lume;
    - Posibilitatea de a face parte dintr-o echipa dinamica, in care fiecare coleg este apreciat pentru aportul sau;

    Arad, Timisoara, Titu,

    Arad,