Economist in Dept. Contabilitate (2 posturi)

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile VIVRE DECO active.

Vezi toate job-urile Economist in Dept. Contabilitate (2 posturi) active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Contabilitate Finante active pe Hipo.ro

Angajator: VIVRE DECO
Domeniu:
  • Contabilitate Finante
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 12.03.2017

    Vivre started to develop its business in 2012, becoming the most important online retailer on the Romanian market, as well as a large part of Central and Eastern Europe maintaining both its original starting culture and passion and desire to build something wonderful!

    With more than 300 professionals forming the Vivre community, we emphasize both our clients, suppliers, and our motivating work environment. We deal with difficult situations in improving user experience, finding and sorting products, automating logistics operations and warehouse processes, advancing customer interactions, refining reports and data, marketing and accounting efficiency.

    We believe that all areas of our business are touched by professional people.

    Cerinte

    Te asteptam in echipa VIVRE a Dept. Contabilitate!
    Invatam si crestem impreuna in cel mai de succes start-up de e-commerce romanesc!

    Contam pe tine ca vei avea cunostintele de baza in domeniul financiar contabil foarte bine puse  la punct, prin studiile de specialitate pe care le-ai efectuat, in facultate sau in timpul liber.
    De aceea preferam sa ai studii superioare finalizate in domeniul economic.
    De asemenea ar fi util sa  cunosti limba engleza la un nivel  mediu,  in cazul in care vei interactiona cu partenerii nostri, dar si pentru faptul ca avem si colegi straini.  Cunoasterea  formulelor de baza din Excel si prelucrarea cu usurinta a unui volum mare de date vor fi apreciate.

    Ca si experienta cautam colegi si la inceput de  drum si cu o experienta  mai mare, dar nu mai mult de 5 ani pentru  posturile pe care le avem disponibile in prezent.

    Foarte important pentru noi este felul tau de a fi.  In prezent, in echipa noastra avem nevoie de colegi pro-activi, orientati catre gasirea de solutii  prin comunicarea foarte  buna in echipa a provocarilor cu care te  vei confrunta in fiecare zi.

    Responsabilitati

    Ce vei face?
    Pentru inceput vei desfasura urmatoarele activitati, urmand ca in timp sa-ti fie alocate sarcini mai complexe, care sa te ajute sa-ti dezvolti abilitatile in domeniul financiar –contabil:
    - Evidenta si inregistrarea contabila a documentelor aferente achizitiilor de materiale si servicii;
    - Verificare si inregistrare deconturi de cheltuieli interne si pentru delegatii internationale, intocmire dispozitii plata / incasare;
    - Avand in vedere ca Vivre Deco S.R.L. vinde marfuri direct catre clientii finali din 8 tari, vei avea alocate o parte dintre aceste tari pentru activitatile:
    - Evidenta si inregistrarea contabila a  extraselor bancare  in lei si in valuta;
    - Reconcilierea zilnica in sistemul informatic a fisierelor din banca privind incasarile
    de la clienti cu facturile aferente;
    - Generarea din sistemul informatic si verificarea fisierul de plati retururi clienti, in
    vederea exportarii acestuia in sitemul informatic al bancilor partenere.
    - Suport pentru echipa la inchiderile lunare si auditurile statutare.

    Alte informatii

    De ce sa te alaturi echipei VIVRE din Dept Contabilitate?
    - pentru posturile deschise in prezent interval salarizare venit net 2.200 lei  – 3.200 lei;
    - bonuri de masa;
    - decontare integrala taxe CECCAR si alte organisme de certificare a profesiei din Romania;
    - asigurare medicala clinica privata;
    - oportunitati de invatare accelerata si dezvoltare profesionala in cea mai complexa organizatie din industria home deco si zona geografica CEE;
    - parte dintr-o echipa tanara si responsabila , experti contabili CECCAR si in devenire (media de varsta 27  de ani).

    Asteptam cu interes CV-ul tau!
    Daca consideram ca ne potrivim, te vom invita la o discutie ca sa ne cunoastem si o sesiune de testare cunostinte si abilitati (contabilitate  primara, Excel).

    Aplica fara CV
    BUCURESTI, Cluj Napoca, Iasi, Job national

    3000 - 4000 RON NET / luna
    Hybrid

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (63)