Promo Specialist with English

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile ManpowerGroup Romania active.

Vezi toate job-urile Promo Specialist with English active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Vanzari active pe Hipo.ro

Angajator: ManpowerGroup Romania
Domeniu:
  • Vanzari
  • Tip job: full-time
    Nivel job: Student/Absolvent
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 11.03.2017

    De peste 70 de ani, ManpowerGroup reprezinta puntea de legatura intre milioane de persoane si piata muncii, prin brandurile sale Manpower, Experis, ManpowerGroup Solutions si Right Management. Compania este prezenta pe piata din Romania din 2003, iar in acesti ani peste 400 de clienti si zeci de mii de candidati au avut incredere in noi pentru a le oferi flexibilitatea, agilitatea, talentele, competentele si oportunitatile de care au nevoie. Indiferent daca va aflati la inceput de drum, sau sunteti profesionisti experimentati, brandurile ManpowerGroup va pot oferi oportunitatile potrivite de a va dezvolta, a dobandi noi abilitati si competente, a fi expusi la proiecte pline de provocari si a creste profesional.

    Cerinte

    Pentru clientul nostru, Hewlett Packard Enterprise, suntem in cautarea unui Promo Specialist cu abilitati de limba engleza.

    -Studii superioare
    -Cunoştinţe fluente de limba engleză
    -Aptitudini generale de lucru cu computerul (Sistemul de operare – Windows), experienţă în lucrul cu aplicatiile MS Office : Excel, Word şi PowerPoint
    -Bune aptitudini de comunicare
    -Simţ practic al afacerilor
    -Abilitate de a lucra cu cifre
    -Excelent spirit de organizare
    -Excelente aptitudini inter-personale

    Responsabilitati

    -Este punct de contact pentru Departamentul de operatiuni si vanzari WW
    -Ofera asistenta si suport in procesarea cererilor, in conformitate cu procedurile si regulile existente si agreate
    -Proceseaza si inregistreaza in timpul agreat cererile de la clienti, parteneri, echipe partenere, reprezentanti de vanzari si grupuri comerciale in timpul agreat;
    -Pregateste rapoarte si memo-uri despre cererile procesate, comenzi, tranzactii, si publica datele pe site-ul intern, pentru ca rapoartele sa poata fi vizualizate de toate echipele implicate in proiect
    -Este responsabil si unic punct de contact pentru iQuote data feed in legatura cu introducerea de noi produse si setarea la nivelul fiecarui business unit.
    -Este punct de escalare pentru client(Channel Central) in legatura cu problemele de acuratete a datelor sau data din aria de distributie.
    -Responsabil pentru producerea si livrarea analizelor lunare pe iQuote.
    -Este expert in aria de politica de pret, promotii, si alte informatii relevante pentru procesarea corecta a cererilor in sistem;
    -Este expert in regulile de baza pentru procesarea tranzactiilor de vanzare in cadrul HPE;
    -Este expert in particularitatile procesului de ofertare preturi la nivel global;

    Specialistul Promotii acţioneaza într-un mediu multicultural si administreaza procesele si sistemele operative oferind asistenta echipei de operatiuni vanzari EMEA, clientilor HP, partenerilor si / sau grupurilor comerciale.

    Aplica fara CV
    Hybrid

    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (179)