Executive secretary for VP

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Credit Europe Bank (Romania) active.

Vezi toate job-urile Executive secretary for VP active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Banci active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Secretariat - Administrativ active pe Hipo.ro

Angajator: Credit Europe Bank (Romania)
Domeniu:
  • Banci
  • Secretariat - Administrativ
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 01.03.2017

    Credit Europe Bank Romania asigură o gamă largă de produse şi servicii către persoane fizice, IMM-uri şi corporaţii, prin intermediul unei reţele alcătuite din 57 de sucursale, agenţii şi puncte de lucru, precum şi prin canale alternative de distribuţie: ATM-uri, POS-uri, servicii de Internet şi Phone Banking.
    Mai multe informaţii despre produsele şi serviciile băncii puteţi găsi la www.crediteurope.ro, www.cardavantaj.roprecum

    În 2013 Credit Europe Bank (România) S.A. a aniversat 20 de ani de prezenţă pe piaţa locală. Membră a grupului financiar olandez Credit Europe Bank NV, banca activează încă din 1993 sub titulatura Banca de Credit Comercial şi Industrial, ulterior ca Finansbank (2000) şi apoi, din 2007, în urma unui proces de rebranding, sub numele de Credit Europe Bank România.
    Mai multe informaţii despre produsele şi serviciile băncii puteţi găsi pe www.crediteurope.ro; www.cardavantaj.ro si www.optimocard.ro

    Cerinte

    Vei stii ca te potrivesti in echipa noastra daca:
    - Ai experienta de minim 2 ani pe un post similar
    - Stii limba engleza foarte bine
    - Te descurci bine in MS office

    Responsabilitati

    Ce vei face?

    - Vei asigura asistenta personala a Vicepresedintelui (intocmirea agendei, programarea intalnirilor), suport administrativ si secretarial (calatorii – rezervari la hotel si bilete de avion, pentru management si oaspeti din afara tarii, si verificarea ulterioara a facturilor emise pentru asigurarea acestor servicii, fotocopii, faxuri, corespondenta personala, cu oficialitati, cu Centrala din Turcia, cu clientii bancii etc., organizarea salilor de conferinta si a biroului Vicepresedintelui, plata facturilor, intocmirea de deconturi, asigurarea unui sofer la dispozitie, comanda mesei de pranz pentru Vicepresedinte si managementul bancii);
    - Vei asigura fluxul de informatii din partea BNR catre Vicepresedinte si managementul bancii;
    - Vei verifica documentele pe care se aplica stampila oficiala a bancii;
    - Vei efectua operatiuni pe contul Vicepresedintelui (transferuri, schimburi valutare, plati, retrageri si depuneri de numerar);
    - Vei traduce documentele confidentiale;
    - Vei administra documentele oficiale ale bancii si ale managementului;
    - Vei administra protocolul si consumabilele de birou;

    Vei oferi suport pentru:
    - analizarea rezultatelor financiare ale bancii si ale liniilor de afaceri;
    - analiza si controlul financiar al sucursalelor CEB;
    - pregatirea rapoartelor financiare conform standardelor internationale;
    - intocmirea situatiilor financiare specifice si rapoarte in scopuri interne cat si pentru parti terte;
    - intocmirea situatiilor financiare generale si analiza bilanturilor, raportul de profit si pierderi, declaratii de venit, fluxul de numerar;
    - intocmirea de situatii conform IFRS si raportarea IFRS;
    - pregatirea bugetului si analizeaza cifrele bugetate cu rezultatele realizate;
    - analiza pe segmente si a performantelor unitatilor;

    Alte informatii

    Va multumim!
    Toate aplicatiile primite vor fi tratate cu confidentialitate. Doar candidatii selectati vor fi contactati pentru un interviu, restul de aplicatii fiind pastrate in baza de date CREDIT EUROPE BANK pentru oportunitati viitoare.

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    Hybrid

    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (194)