Coordonator departament editorial - materiale auxiliare scolare

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Valoris Center active.

Vezi toate job-urile Coordonator departament editorial - materiale auxiliare scolare active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Educatie - Training active pe Hipo.ro

Angajator: Valoris Center
Domeniu:
  • Educatie - Training
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 06.03.2017

    La Valoris Center apreciem performanța, proactivitatea, abilitățile de leadership, dorinta de progres si mai presus de toate pretuim oamenii.

    Angajatii nostri reprezintă cel mai bun atu al companiei.

    Cerinte

    Experienta minimum 3 ani pe un post similar - in domeniul editorial
    Experienta in activitatea de coordonare constituie un avantaj
    Cunoașterea la nivel avansat a limbii engleze
    Bune abilitati de coordonare
    Capacitate de analiza si sinteza
    Competente de operare pe calculator (Microsoft Office)
    Capacitate foarte bună de comunicare și relaționare
    Persoana energica, persuasiva, cu atitudine serioasa, pozitiva - Atitudini: atenție la detalii, creativitate, spirit de echipa - Pasiune pentru carte

    Responsabilitati

    Stabilirea și realizarea conceptului de carti cu titlu educational adresate ciclului preuniversitar
    Realizarea analizelor de piață in vederea eficientizării conceptului materialelor finale;
    Verificarea si validarea finala a manuscriselor înainte de tiparire
    Monitorizarea procesului editorial și fixarea termenele de predare ale proiectelor alocate in vederea realizarii obiectivelor setate la nivelul companiei
    Gestionarea bugetului de cheltuieli aferent activitatii Editorial si asigurarea incadrarii proiectelor derulate in bugetul alocat
    Stabilirea și gestionarea relației cu autorii, traducătorii şi alţi colaboratori externi (tehnoredactorii, corectorii și graficienii ), inclusiv negocierea/semnarea contractelor de colaborare
    Identificarea de noi colaboratori, mentinerea si extinderea echipei de colaboratori, in vederea optimizarii activitatii Editorial.

    Alte informatii

    Pachet salarial motivant
    Telefon mobil
    Program de formare profesională și traininguri/team buildinguri periodice
    Posibilitatea de dezvoltare a carierei intr-un mediu de lucru profesionist și dinamic.

    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (4)