Sef serviciu Reconciliere Plati

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Bancpost active.

Vezi toate job-urile Sef serviciu Reconciliere Plati active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Banci active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Contabilitate Finante active pe Hipo.ro

Angajator: Bancpost
Domeniu:
  • Banci
  • Contabilitate Finante
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 21.04.2017

    Bancpost is a Top 10 Romanian bank, present for 25 years on the local market. It is the 5th brand in terms of public awareness within the banking sector, holds position 8 in deposits and the 8th place in lending (as a Group). With over 2.200 employees and a territorial network of 148 branches and 7 Business Centres, Bancpost is also one of the leaders of the local card market and has developed extensive networks of over 553 ATMs, 7,438 POSs and 192 APSs, providing convenient and permanent access to the Bank’s services. Bancpost is the exclusive partner in Romania of American Express® both on issuance and acceptance of credit cards, while at the same time is a Visa and MasterCard representative. Bancpost has invested significantly in developing various electronic channels of distribution, essential tools for the modern client. Fastbanking - the Internet Banking solution of Bancpost - is one of the best on the market, while FastMobile – the Mobile Banking solution – won the "Award for the highest value of transactions performed through a mobile banking service launched in 2014", within the Online Banking Awards Gala organized by FinMedia. Given its commitment to support Romanian performance and values, Bancpost became the Official Sponsor of the FRF (Romanian Football Federation) and of the National Football Team starting 2015.

    Cerinte

    • studii: superioare, finalizate;
    • cunostinte despre activitatea de colectare debite restante;
    • minim 2 ani experienta in domeniul bancar;
    • cunostinte utilizare calculator: Microsoft Office (Word, Excel), Internet, Outlook;
    • capacitate de analiza, atentie la detalii, organizare;
    • orientare catre rezultate;
    • buna cunoastere a politicilor si procedurilor din aria de activitate si cele generale ale companiei;
    • capacitatea de a lucra cu termene limita;
    • abilitatea de a lucra in echipa;
    • abilitati de comunicare si coordonare;
    • atitudine proactiva.

    Responsabilitati

    • participa la dezvoltarea si actualizarea procedurilor si a fluxului de operatiuni necesare desfasurarii activitatii biroului;
    • urmareste realizarea unor indicatori de eficienta specifici activitatii;
    • implementeaza si monitorizeaza urmarind:
    o organizarea proceselor desfasurate in cadrul biroului in conformitate cu procedurile/instructiunile si fluxurile implementate;
    o organizarea echipei;
    o imbunatatirea si eficientizarea bazelor de date necesare desfasurarii activitatilor;
    o monitorizarea activitatii desfasurate de catre fiecare persoana din subordine.
    • verifica permanent si ia masurile necesare astfel incat activitatea desfasurata sa fie realizata in conformitate cu obiectivele echipei si ale departamentului;
    • implementeaza un sistem de monitorizare a performantei pentru echipa prin:
    o propunerea target-urilor pentru personalul din subordine;
    o comunicarea, lunar, catre personalul din subordine a target-urilor stabilite;
    o oferirea de feed back pentru fiecare membru al echipei.
    • monitorizeaza zilnic activitatea personalului subordonat; se asigura ca subordonatii directi respecta obiectivele stabilite de catre echipa manageriala la standardele cantitative si calitative stabilite;
    • aduce la cunostinta personalului din subordine rezultatul activitatii si ofera acestuia suport;
    • pregateste si motiveaza personalul din subordine in concordanta cu obiectivele echipei;
    • evalueaza activitatea subordonatilor si stabileste planuri de dezvoltare;
    • evalueaza si raporteaza stadiul indeplinirii obiectivelor, informand conducerea despre eventualele situatiile disciplinare;
    • serveste drept exemplu profesional si are o atitudine pozitiva in prezenta colegilor si a subordonatilor;
    • monitorizeaza membrii serviciului in prinvinta programului de lucru, concediilor, activitatilor zilnice si a celor realocate.

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (53)