Specialist de proiect Trainee (perioada determinata, 9 luni)

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Telekom Romania active.

Vezi toate job-urile Specialist de proiect Trainee (perioada determinata, 9 luni) active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Administratie - Stiinte politice active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in IT Software active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Telecomunicatii active pe Hipo.ro

Angajator: Telekom Romania
Domeniu:
  • Administratie - Stiinte politice
  • IT Software
  • Telecomunicatii
  • Tip job: temporar
    Nivel job: Student/Absolvent
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 24.02.2017

    Telekom Romania este un brand dinamic, care oferă servicii de telecomunicaţii fixe şi mobile complete, inovatoare, personalizate pentru o comunitate vastă de clienți, cu aproximativ 10 milioane de contracte de servicii. Este parte a grupului Deutsche Telekom – unul dintre liderii globali de comunicatii integrate, prezent în 51 de țări de pe 5 continente.
    Soluțiile noastre deschid o lume infinită de oportunități de a împărtăși cele mai frumoase și emoționante experiențe cu familia, prietenii, colegii și cu cei din jurul nostru. Misiunea noastră este să îmbogățim viețile oamenilor, oferindu-le acestora servicii integrate fixe și mobile, tehnologii de ultimă generație 4G, fibră optică, precum și Internet TV, care aduce utilizatorilor o nouă experiență de divertisment, cu acces la conținut exclusiv și de calitate, pe toate ecranele, și funcționalități interactive avansate. În ceea ce privește clientii business, Telekom Romania este partenerul de încredere al companiilor, pentru care oferim soluții complete de comunicații și IT&C care să sprijine companiile să devină mai competitive și mai agile.

    Soluțiile noastre conectează oameni, mașini și conținut, pentru un viitor mai bun, mai sigur și mai simplu.

    "Inainte de a aplica pentru aceasta pozitie va invitam sa accesati urmatorul link: https://www.telekom.ro/informare-candidat-dataprivacy pentru a va informa cu privire la modul in care Telekom Romania prelucreaza datele dumneavoastra cu caracter personal.”
    *Numai candidatii selectati vor fi contactati.

    Cerinte

    Cerinţele postului

    Studii:
    •Student an terminal sau masterand - studii cu profil IT / Comunicatii

    Cunoştinţe, Aptitudini & Abilităţi:
    •Abilităţi de comunicare (scrisă şi vorbită);
    •Note bune la materiile de profil;
    •Cunoştinţe IT inrudite cu domeniul de specializare (certificări, deprinderi tehnice, etc.) – de dorit;
    •Limba engleză nivel avansat;
    •Proactiv si orientat spre obtinerea de rezultate;
    •Abilitati de lucru in echipa;
    •Capabilitatea de a lucra sub presiune fără a pierde focusul şi creativitatea;
    •Capabil de a se încadra în termene şi de a gestiona cerinţe tehnice şi de business în continuă schimbare;
    •Capabil de a înţelege interdependenţa dintre cerinţele tehnice şi comerciale ale proiectelor complexe ICT;
    •Disciplinat, cu motivaţie puternică, având dorinţa de a reuşi şi de a livra peste aşteptări rezultatele solicitate.

    Responsabilitati

    Functie: Specialist de proiect Trainee (ICT)
    Nr pozitii disponibile: 2
    Raporteaza catre: Manager Dezvoltare ICT/ Directia Executiva Comercial - Segment Business Romania
    Localitate: Bucuresti

    SCOP:

    Identificarea si dezvoltarea talentelor. Crearea unui spatiu de performanta si dinamizare a echipei.

    RESPONSABILITĂŢI PRINCIPALE:
    •Acorda suport de specialitate in procesul de identificare şi promovare de oportunităţi client ICT (cu focus IT), în colaborare cu colegii din departament, divizie, departament pre-vanzari si forţa de vânzări;
    •Paricipa in procesul de identificare pentru toate componentele tehnice (hardware, software si servicii ICT) specificate în cerinţele clientului;
    •Participă la procesul de design al soluţiei tehnice conform cerinţelor clientului: stabilire arhitectură, determinare componente infrastructura, optimizare şi integrare, evaluare şi/ sau validare efort servicii si cotaţie preţuri;
    •Participa la realizeaza estimarilor de efort, calcule necesare pentru bugetarea serviciilor Telekom catre clienti externi;
    •Participa la planificarea si urmarirea implementarii activitatilor de suport /servicii ICT conform specificatiilor agreate cu beneficiarul acestora;
    •Participa la realizeaza de rapoarte si prognoze aferente proiectelor de suport aflate in derulare (rapoarte saptmanale / lunare de interventii, evidente / prognoze piese de schimb si alte rapoarte relevante pentru evaluare, planificare si asigurare a bunei desfasurari a proiectelor);
    •Sprijina implementarea proiectelor, sprijina evaluarea, analiza si proiectarea in toate fazele proiectului;
    •Ofera sprijin membrilor echipei pentru a asigurarea indicatorilor de performanţă;
    •Îndeplineşte, la cererea şefului direct şi alte sarcini, în limitele competenţei;