Sales Assistant

Angajator: IUTTA
Domeniu:
  • Customer support - Client service
  • Internet - eCommerce
  • Vanzari
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 21.10.2017

    CANDIDATUL IDEAL
    Studii superioare;
    Cunostinte despre industria fashion;
    Experienta in domeniu constituie un avantaj;
    Cunostinte utilizare PC (MS Office);
    Cunostinte utilizare platforme web;
    Cunostinte limba engleza;
    Abilitati de comunicare, organizare, sociabilitate, politete, spontaneitate;
    Deschidere spre a invata lucruri noi si capacitate de lucru in echipa;
    Excelente calitati de Customer Service;
    Orientare spre atentia la detalii si excelente abilitati de organizare;

    RESPONSABILITATI
    Asigura receptia marfii din atelier si o inventariaza;
    Responsabil pentru aranjarea showroom-ului si de mentinerea unui mediu de lucru ordonat si estetic;
    Raspunde de necesarul showroomului/atelierului;
    Tine legatura cu furnizorii, partenerii;
    Raspunde de buna functionare a magazinului online si lucreaza direct cu departamentul IT;
    Se ocupa de confirmarea comenzilor prin apel telefonic si email, follow-up feedback clienti;
    Raspunde de comenzile online, pregateste coletele si intocmeste facturi, tine legatura cu firma de curierat;
    Intocmeste rapoarte, se ocupa de operarea platilor;
    Raspunde de respectarea prevederilor si reglementarilor interne.

    BENEFICII
    Vei lucra alături de o echipă tânără, entuziastă ce-ți va oferi un cadru excelent de dezvoltare
    Ti se va facilita accesul la evenimente, conferințe și cursuri cu profesioniști din domeniu, atât în țară, cât și în străinătate
    Vei avea oportunitatea să crești într-un mediu în plină dezvoltare și să te conectezi cu oameni creativi
    Vei lucra dintr-un spațiu de poveste din centrul Bucureștiului

    Dacă ți se potrivește acest job, trimite-ne CV-ul tău însoțit de o scrisoare maxim A4, în care să ne povestești câte ceva despre tine, despre ce te recomandă pentru acest job și de ce ți-l dorești.