Team Leader Accounting

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile EPIC Business Human Strategy active.

Vezi toate job-urile Team Leader Accounting active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Contabilitate Finante active pe Hipo.ro

Angajator: EPIC Business Human Strategy
Domeniu:
  • Contabilitate Finante
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 09.04.2017

    EPIC Business Human Strategy is a company acting in the human resources consultancy field, offering services both in talent acquisition and human capital development.

    At EPIC we mix creativity, simplicity, passion, commitment and processes to build synergies between client’s business vision and people potential. We bring our experience and expertise from a diverse range of industries, cultures and businesses, from start up to mature entrepreneurship and multinationals. We aim to build strategies that last and people tell great stories about.

    Cerinte

    Candidatul de succes va avea urmatorul profil:
    • Studii superioare cu profil economic
    • Experienta de minim 3-5 ani in domeniul financiar contabil pe o pozitie similara
    • Cunostine IFRS - obligatoriu
    • MS Office – Nivel avansat
    • Experienta de lucru in SAP – reprezinta un avantaj
    • Engleza (nivel avansat)
    • Abilitati de comunicare
    • Initiativa
    • Atentie la detalii
    • Lucru in echipa
    • Integritate

    Responsabilitati

    Viitorul Team Leader Accunting va fi responabil de urmatoarele activitati:
    • Coordonarea si dezvoltarea echipei de contabili din subordine (3 Accountants) in vederea atingerii obiectivelor departamentului
    • Asigurarea operatiunilor de inchidere a lunii in departamentul de contabilitate pentru 3 companii din grup
    • Intocmirea situatiilor financiare semestriale pentru 3 companii din grup
    • Supervizarea procesului de inregistrare al facturilor pe centrele de cost
    • Gestionarea registrului de mijloace fixe: creare de mijloace fixe in SAP; stabilire clasa si durata de viata; rulare program amortizare; verificare calcul amortizare; inregistrare casari/ vanzari de mijloace fixe
    • Contabilizarea altor operatiuni specifice din departament: state de plata, provizioane, accruals
    • Key User FI SAP – creare conturi noi, asigurarea utilizarii corecte a conturilor; verificarea corectitudinii rapoartelor de sinteza; asigura interfata cu departamentul SAP IT de la grup;
    • Intocmirea rapoartelor financiare solicitate
    • Comunicarea cu auditorii financiari si consultantii fiscali externi
    • Montorizarea permanenta a noutatilor legislative, fiind responsabil de politica fiscala a companiilor impreuna cu Directorul Financiar
    • Efectuarea platilor catre furnizorii celor 3 companii din grup
    • Propunerea de masuri de optimizare a calculului taxelor
    • Mentinerea relatiei cu autoritatile fiscale si de mediu
    • Sustinerea, impreuna cu Directorul Financiar, desfasurarea in bune conditii a controalelor fiscale si de mediu primite de companie
    • Listarea/ salvarea si verificarea tuturor jurnalelor obligatorii

    Aplica fara CV
    Hybrid

    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (265)