Sales Operations Executive

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile EPIC Business Human Strategy active.

Vezi toate job-urile Sales Operations Executive active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Vanzari active pe Hipo.ro

Angajator: EPIC Business Human Strategy
Domeniu:
  • Vanzari
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 08.02.2017

    EPIC Business Human Strategy is a company acting in the human resources consultancy field, offering services both in talent acquisition and human capital development.

    At EPIC we mix creativity, simplicity, passion, commitment and processes to build synergies between client’s business vision and people potential. We bring our experience and expertise from a diverse range of industries, cultures and businesses, from start up to mature entrepreneurship and multinationals. We aim to build strategies that last and people tell great stories about.

    Cerinte

    Candidatul de succes va avea urmatorul profil:

    • Studii superioare finalizate sau in curs de obtinere
    • Cunoasterea limbii engleze la nivel avansat, scris si vorbit
    • Experienta in asistarea unor departamente privind sarcini administrative, analitice si operationale
    • Sociabil, adaptabil si orientat catre lucrul cu echipa
    • Personalitate ce obtine acordul si increderea celorlalti prin persuasiune, convingere si negociere
    • Isi exprima clar opiniile, informatiile si aspectele cheie ale unui argument
    • Redacteaza si construieste raporte intr-un scrie intr-o maniera structurata si logica
    • Se concentreaza pe nevoile si satisfactia clientilor (interni si externi) si seteaza standarde inalte calitative si cantitative

    Responsabilitati

    Viitorul Sales Operations Executive va sprijini derularea activitatilor comerciale, urmarirea implementarii contractelor cu beneficiarii in vederea fluidizarii fluxului informational si a desfasurarii activitatii comerciale in conditii optime.
    Principalele responsabilitati:
    • Asista intreaga echipa de business development din teritoriu, ofera suport operational si administrativ in vederea fluidizarii fluxului informational si a desfasurarii activitatii in conditii optime;
    • Organizeaza intalniri, prezentari cu clientii, inclusiv pregateste documentele necesare;
    • Ofera sprijinul necesar clientilor pentru buna derulare a activitatii comerciale
    • Verifica documentatia si intocmeste rapoarte pe care le livreaza catre echipa de vanzari si superiorul direct
    • Asigura mentenanta bazelor de date cu clienti si reinnoirea informatiilor existente in sistem, scanarea si arhivarea documentelor
    • Propune solutii pentru imbunatatirea activitatii operationale derulate de catre Clientul nostru
    • Identifica noi oportunitati pentru atingerea obiectivelor de vanzari
    • Ofera suport si dezvolta relatii de afaceri cu clientii existenti ai companiei (upsale)
    • Cerceteaza piata pentru dezvoltarea serviciilor si produselor fiind la curent cu cerintele din domeniu
    • Propune solutii pentru imbunatatirea activitatii comerciale derulate de catre Clientul nostru

    Aplica fara CV
    Hybrid

    BUCURESTI,

    Hybrid

    Vezi job-uri similare (126)