Web Designer

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Fly Go Voyager active.

Vezi toate job-urile Web Designer active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Internet - eCommerce active pe Hipo.ro

Angajator: Fly Go Voyager
Domeniu:
  • Internet - eCommerce
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 08.02.2017
    Scurta descriere a companiei

    Cerinte

    Experienta:
    Minim 3 ani - de preferat pe proiecte cu volume mari de date, magazine online, aplicatii cu capacitate de trafic ridicat, etc.

    Cerinte:
    PHP OOP (de preferat)
    MySQL
    Codegniter
    HTML/CSS
    JavaScript
    Ajax
    Symfony 2 (este un plus)
    Reţele de calculatoare
    Cunoştinţe solide operare MS Office
    Limba engleză la nivel mediu (scris, citit)
    Experienta in domeniul turismului (informatii de baza pentru sisteme GDS precum si jargonul uzual in turism) reprezinta un avantaj puternic
    Portofoliu de proiecte cu minim 4 proiecte finalizate, preferabil concepute si executate solitar.
    Nivel studii:
    Studii medii (profil automatica, cibernetica, informatica)

    Responsabilitati

    Responsabilitati :
    • Planifica si realizeaza design-ul si grafica unor site-uri;
    • Dezvolta navigatia pe site prin categorizarea continutului si directionarea traficului prin continut;
    • Este responsabil de programele SEO şi de managementul acestora;
    • Imbunatateste calitatea site-ului prin updatarea continutului;
    • Pregateste site-ul instaland si configurand software-ul server; instaleaza limbaj de programare utilizand instrumente de editare si formatare;asigura compatibilitatea intre platforme si stabileste legaturi de date;
    • Utilizeaza efectiv instrumente de analiza google;
    • Aduce noi idei si initiaza noi concepte in vederea generarii instrumentelor de marketing online si a mesajelor pentru piata vizata, inclusiv prin implementarea/ adoptarea a unor noi instrumente de marketing;

    Alte informatii

    Beneficii :
    • Echipa tanara si un mediu dynamic pentru a te mentine fericit
    • Asigurare medicala pentru a te mentine in siguranta
    • Acces la sala de fitness din cladire si piscina (pe timpul verii) pentru a te mentine sanatos
    • Orice alte beneficii vor fi discutate in timpul interviului

    Trimite CV-ul actualizat la adresa : catalina.prichelmaeratflygogroup.com

    BUCURESTI,

    Hybrid

    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (58)