Junior System Administrator

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile SoftDreams active.

Vezi toate job-urile Junior System Administrator active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in IT Hardware active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in IT Software active pe Hipo.ro

Angajator: SoftDreams
Domeniu:
  • IT Hardware
  • IT Software
  • Tip job: full-time
    Nivel job: Student/Absolvent
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 15.11.2017

    You'll find projects from the simplest landing page, up to complex websites that have more than 30 million pageviews per day.
    You’ll find us in a developer friendly location in the center of Bucharest (Unirii).

    Cerinte

    Candidatul ideal :
    - Cunostinte Linux;
    - Cunostinte de baza in retelistica;
    - Student sau facultate de profil IT;
    - Capacitatea de a lucra in ture;

    Reprezinta un avantaj:
    - Experienta in lucru cu servere OpenSource precum Apache, Nginx, Tomcat;
    - Cursuri/Certificari Linux si/sau Cisco;
    - Experienta in relatii clienti;

    Responsabilitati

    - Monitorizarea proactiva a infrastructurii Cloud;
    - Preluarea si solutionarea tichetelor platformei webland;
    - Migrarea si adaptarea domeniilor in scenariul traffic-shaping/cluster;
    - Automatizarea proceselor de rutina (backup; monitorizare; testing - QA);
    - Suport pentru echipa de dezvoltare;
    - Respectarea deadline-urilor;
    - Diagnosticarea si rezolvarea problemelor cu PC-uri, programe si dispozitive de comunicare;

    Alte informatii

    Avantaje oferite:
    - Lucru intr-un ambient placut;
    - Birou central (Piata Unirii), Bike friendly;
    - Training si cursuri de specialitate;

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Remote

    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (401)