Commercial Support Representative with English

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Prohuman active.

Vezi toate job-urile Commercial Support Representative with English active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Customer support - Client service active pe Hipo.ro

Angajator: Prohuman
Domeniu:
  • Customer support - Client service
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 02.02.2017

    With over 25 years of experience on the Romanian HR market, PROHUMAN APT (former APT Resources & Services) is the one of the biggest players in the industry, a force concentration evenly deployed across different specialties. Having approximate 4000 employees (mostly higher educated) in BPO and temporary work assignments, as of 2021, PROHUMAN APT ranks in the Top 3 HR providers in Romania.

    Cerinte

    Pentru clientul nostru, o companie ce ofera solutii tehnologice care opereaza in mai mult de 170 de tari din intreaga lume, angajam un Reprezentant Comercial pentru Parteneri pe limba engleza.

    Acest post este responsabil sa rezolve solicitarile/cererile partenerilor companiei, in termenele limita si cu respectarea standardelor de acuratete stabilite prin obiective cu seful direct si comunicate intregii echipe.

    Cerinte:
    - De preferat 1 an de experienta in servicii de suport pentru clienti;
    - Studii superioare, preferabil economice/comerciale/tehnice;
    - Abilitati foarte bune de comunicare (verbal si scris);
    - Limba engleza la nivel avansat;
    - Buna cunoastere a pachetului Microsoft Office si a aplicatilor interne (SAP constituie un avantaj);
    - Capacitatea de a intelege/aplica/interpreta si corela informatiile din cadrul proceselor interne;
    - Spirit de echipa;
    - Orientare catre client;
    - Abilitatea de a rezolva probleme complexe legate de proces.

    Responsabilitati

    Responsabilitati:

    - Reprezintă primul punct de contact pentru toate solicitarile din partea partenerilor companiei, luand actiune si rezolvandu-le, in termenele limita si cu respectarea standardelor de acuratete stabilite prin obiective cu seful direct si comunicate intregii echipe;
    - Investigheaza si gaseste informatia necesara pentru rezolvarea solicitarilor sau intrebarilor partenerilor companiei sau ale unor echipe din companie, folosind resursele, aplicatiile si mijloacele electronice disponibile echipei, in termenele limita si cu respectarea standardelor de acuratete stabilite prin obiective cu seful direct si comunicate intregii echipe;
    - Asigura comunicarea cu partenerii si echipele interne companiei, ia acţiuni proactive pentru optimizarea operatiunilor, prin email sau sistemul de tichete folosit de echipa, in termenele limita si cu respectarea standardelor de acuratete stabilite prin obiective cu seful direct si comunicate intregii echipe;
    - Gestioneaza in intregime relatia cu partenerii companiei preluand solicitarea lor de la initiere si pana la gasirea si punerea in aplicare a solutiei potrivite, pe care o si comunica sau o agreeaza cu partenerul, in termenele limita si cu respectarea standardelor de acuratete stabilite prin obiective cu seful direct si comunicate intregii echipe;
    - Rezolva solicitarile partenerilor companiei de ordin financiar şi logistic şi este responsabil sa initieze actiunile necesare functionalitatii proceselor interne, in termenele limita si cu respectarea standardelor de acuratete stabilite prin obiective cu seful direct si comunicate intregii echipe;
    - Investigheaza cauzele nerambursarii valorilor catre parteneri ca urmare a efectuarii reparatiilor si ia actiuni in consecinta; creeaza ordine de plata pentru compensarea financiara a partenerilor, in termenele limita si cu respectarea standardelor de acuratete stabilite prin obiective cu seful direct si comunicate intregii echipe;
    - Ia orice actiune necesara pentru gestionarea corecta a comenzilor si facturilor partenerilor companiei (ordine de plata), creearea acestora, trimiterea si comunicarea catre parteneri, plata sau rezolvarea problemelor dupa livrarea serviciilor de catre parteneri, in termenele limita si cu respectarea standardelor de acuratete stabilite prin obiective cu seful direct si comunicate intregii echipe;
    - Ofera suport colegilor in training-uri si activitati de coaching; ofera suport in situatiile in care este nevoie de inlocuirea unui coleg; indeplineste sarcinile colegilor aflati in concediu pe perioada concediului acestora, in termenele limita si cu respectarea standardelor de acuratete stabilite prin obiective cu seful direct si comunicate intregii echipe.

    Beneficii:
    - Oportunitatea de a va construi o cariera, de a achizitiona abilitati transferabile;
    - Expunere la o cultura unei companii multinational care asigura un mediu profesionist de lucru;
    - Cursuri de formare profesionala;
    - Team-building-uri.

    Cod Anunt: 030117ELP

    3000 - 4200 RON NET / luna
    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    Hybrid

    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (223)