Tax Consultant

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Accace Romania active.

Vezi toate job-urile Tax Consultant active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Contabilitate Finante active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Management - Consultanta active pe Hipo.ro

Angajator: Accace Romania
Domeniu:
  • Contabilitate Finante
  • Management - Consultanta
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 29.11.2019
    Scurta descriere a companiei

    CE OFERIM?

    O gama completa de servicii de consultanta si BPO multi-country.

    Punem accentul pe inovatie si exploram solutii BPO si de consultanta inteligente, care sa contribuie la succesul clientilor nostri. Expertiza, intelegerea profunda a afacerii clientului nostru, gandirea out-of-the-box si entuziasmul ne califica drept un partener de incredere pe toate planurile.

    DE CE SUNTEM DIFERITI?

    Solutii eficiente conduse de inovatie.

    Dezvoltam solutii IT pentru clientii nostri pentru a gestiona cat mai bine procesele de contabilitate, salarizare si resurse umane. De asemenea, avem experienta in livrarea de servicii multy-country, reducerea de costuri si economisirea timpului petrecut cu gestionarea unei retele de diferiti furnizori externi.

    Misiunea noastra este de a ne sprijini clientii, colegii si partenerii sa isi atinga visurile, lasand o amprenta pozitiva asupra lumii.

    Cerinte

    - studii universitare cu specializare in Economie
    - buna cunoastere a legislatiei fiscale, precum si a legislatiei legate de contabilitate
    - 2 ani de experienta in domeniul fiscal
    - cunostinte lingvistice avansate de limba engleza (oral si scris)
    - excelente abilitati de organizare si comunicare
    - capacitatea de a lucra independent, precum si in echipa

    Responsabilitati

    - gestionarea subiectelor de fiscalitate generate de activitatea curenta a clientilor (oportunitatea de a acumula informatii despre principalele taxe aplicabile in Romania)
    - pregatirea diferitelor declaratii fiscale si procesarea acestora pentru clienti
    - implicarea in solutionarea problemelor fiscale complexe ale clientilor generate atat de tranzactiile locale, cat si de cele internationale, in colaborare cu ceilalti membri ai departamentului de taxe
    - analizarea si interpretarea schimbarilor atat in legislatia fiscala interna, cat si in cea internationala
    - comunicarea directa cu clientii, autoritatile fiscale si cu alte organe de stat
    - implicarea ca parte a unei echipe de profesionisti fiscali, orientata catre rezultate de performanta

    Alte informatii

    Beneficii:
    - Sansa de a te dezvolta in domeniul financiar-contabil si de a lucra alaturi de colegi tineri, prietenosi si cu un puternic background profesional
    - Salariu motivant si bonus anual in functie de performante
    - Tichete de masa
    - Abonament medical la o clinica privata cu renume
    - Asigurare medicala pentru calatoriile in strainatate
    - Locatie centrala si flexibilitatea programului de munca
    - Organizam iesiri lunare cu echipa si tot felul de evenimente interactive care ajuta la destinderea atmosferei si la intarirea spiritului de echipa

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Hybrid

    Vezi job-uri similare (115)