Manager sistem de calitate

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Regenersis active.

Vezi toate job-urile Manager sistem de calitate active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Altele active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Controlul calitatii active pe Hipo.ro

Angajator: Regenersis
Domeniu:
  • Altele
  • Controlul calitatii
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 05.07.2017

    Founded in 1975, CTDI is a full-service, global engineering, repair and logistics company providing best-cost solutions to the communications industry. CTDI's one-stop service commitment to customers has fueled the growth from a core business of network and CPE equipment repair to include:
    • STB / CPE: Set-Top Box, Modems & Data Test, Repair & Logistics
    • Products: planning, sourcing and manufacturing of CPE Accessory Equipment
    • Supply: Global Test, Refurbishment & Remarketing of Network Infrastructure & CPE assets
    • Network Services for Infrastructure Repair & Logistics (Wireless & Legacy)
    • Network Deployment Solutions (NDS) and Outside Plant Engineering
    • Automotive Reman & Logistics for advanced automotive electronics

    Cerinte

    - Experienta in audit si asigurarea calitatii – minim 3 ani
    - Cunoasterea foarte buna a standardelor ISO 9001 si ISO 14001
    - Cunoasterea legislatiei din domeniul mediului
    - Cunoasterea limbii engleze la nivel conversational

    Responsabilitati

    - Elaboreaza proceduri si instructiuni de lucru in concordanta cu specificatiile producatorilor si cu normele interne ale companiei;
    - Efectueaza audituri interne in conformitate cu cerintele standardelor ISO9001 si ISO14001
    - Asigura inregistrarea deficientelor/ neconformitatilor depistate si a actiunilor corective/ preventive aferente consemnate in rapoarte de audit, rapoarte de actiuni corective/ preventive (RAC/ RAP), procese verbale de control si alte documente privind calitatea, intocmite de organele interne ale societatii (AQ, CTC) si de organele exterioare de inspectie (clienti, ISC, organisme acreditate, etc.) in urma auditurilor, inspectiilor, controalelor si veriiicarilor efectuate de acestea in cadrul societatii;
    - Colaboreaza la definirea tratarii neconformitatilor;
    - Asigura elaborarea, actualizarea si gestionarea principalelor documente ale SMC si anume: manualul calitatii (MC), procedurile de sistem (PS) si operationale (PO);
    - Initiaza programe de actiuni corective si preventive pentru eliminarea cauzelor repetarii sau aparitiei unor neconformitati in procesul de implementare a SMC, in cadrul organizatiei;
    - Evalueaza impactul de mediu produs de companie si poate actiona in sensul reducerii si chiar al eliminarii lui, prin respectarea normelor legale;
    - Monitorizeaza activitatile legate de mediu, stabileste masuri de reducere a impactului asupra mediului;
    - Realizeaza auditul intern pe probleme de management de mediu;
    - Participa la dezvoltarea si implementarea planurilor de pregatire si raspuns in situatii de urgenta;
    - Contribuie la imbunatatirea sistemului de management integrat Calitate – Mediu;
    - Participa la auditurile de secunda si terta parte, precum si la auditurile anuale de supraveghere si/sau recertificare pentru standardele ISO 9001 si ISO 14001

    Alte informatii

    Salariu atractiv, bonuri de masa, decontare transport
    Mediu de lucru placut, intr-o locatie noua, data in folosinta in 2016.
    Locul de munca este in noua noastra locatie din Mogosoaia, Str. Buiacului nr. 2

    Aplica fara CV
    Hybrid

    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI, Ilfov, Popesti Leordeni,

    Vezi job-uri similare (95)