Coordonator obiectiv de securitate

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile ManpowerGroup Romania active.

Vezi toate job-urile Coordonator obiectiv de securitate active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Altele active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Constructii active pe Hipo.ro

Angajator: ManpowerGroup Romania
Domeniu:
  • Altele
  • Constructii
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 18.02.2017

    De peste 70 de ani, ManpowerGroup reprezinta puntea de legatura intre milioane de persoane si piata muncii, prin brandurile sale Manpower, Experis, ManpowerGroup Solutions si Right Management. Compania este prezenta pe piata din Romania din 2003, iar in acesti ani peste 400 de clienti si zeci de mii de candidati au avut incredere in noi pentru a le oferi flexibilitatea, agilitatea, talentele, competentele si oportunitatile de care au nevoie. Indiferent daca va aflati la inceput de drum, sau sunteti profesionisti experimentati, brandurile ManpowerGroup va pot oferi oportunitatile potrivite de a va dezvolta, a dobandi noi abilitati si competente, a fi expusi la proiecte pline de provocari si a creste profesional.

    Cerinte

    -Studii tehnice;
    -Abilitati organizatorice ;
    -Minim 3 ani de experienta pe o pozitie similara;
    -Abilitati de comunicare bune, atentie la detalii, prezenta de spirit;
    -Cunostinte operare PC.

    Responsabilitati

    - Gestionarea si manipularea sistemelor electronice de securitate (TVCI, antiefractie, CA, sonorizare, chei Acces)
    - Semnalarea imediata a oricarui eveniment care ar putea aduce prejudicii de securitate a obiectivului
    - Verificarea functionarii echipamentelor si incadrarea in parametrii de lucru normali (conform specificatiilor tehnice emise de producatori).
    - Remedierea defectiunilor minore, care nu necesita deplasarea echipei de service.
    - Semnalarea aparitiei de defectiuni / functionari anormale, dispecerul de serviciu fiind obligat sa anunte societatea care asigura service-ul si mentenanta
    - Se implica in preluarea si retransmiterea operativa a sesizarilor primite de la beneficiari, catre administratorii de contracte si managerul de Proiect. Daca sesizarile vizeaza incidente in lucru, urmareste modul de solutionare a acestora si realizeaza inchiderea lor in timp real.
    - Raspunde de folosirea corecta a echipamentelor IT, de telefonie mobila, fax, copiator, a materialelor de birotica date in folosinta pentru indeplinirea atributiunilor de serviciu
    - Aplica normele de protectie a muncii si prescriptiile tehnice, sesizeaza pericolele si aplica procedurile de urgenta;
    - Colaboreaza si ajuta la orice alta activitate desfasurata in cadrul punctului de lucru, sub directa coordonare a responsabilului lucrarii respective.
    - Cunoaste si respecta documentele interne (proceduri, instructiuni) si externe aplicabile (prescriptii, normative, standarde, legislatie, reglementari aplicabile inclusiv alte reglementari legale si cerinte in domeniul protectiei mediului sau specifice SSM conform anexei;

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (58)