Responsabil controlul calitatii-produs

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile VIVRE DECO active.

Vezi toate job-urile Responsabil controlul calitatii-produs active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Achizitii - Logistica - Aprovizionare active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Controlul calitatii active pe Hipo.ro

Angajator: VIVRE DECO
Domeniu:
  • Achizitii - Logistica - Aprovizionare
  • Controlul calitatii
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 21.01.2017

    Vivre started to develop its business in 2012, becoming the most important online retailer on the Romanian market, as well as a large part of Central and Eastern Europe maintaining both its original starting culture and passion and desire to build something wonderful!

    With more than 300 professionals forming the Vivre community, we emphasize both our clients, suppliers, and our motivating work environment. We deal with difficult situations in improving user experience, finding and sorting products, automating logistics operations and warehouse processes, advancing customer interactions, refining reports and data, marketing and accounting efficiency.

    We believe that all areas of our business are touched by professional people.

    Cerinte

    Profil general al candidatului:
    Atentie la detalii;
    Abordare proactiva;
    Abilitate pentru a lucra in echipa;
    Fire responsabila, ordonata, atenta la detalii;
    Experienta in domeniu constituie avantaj;
    Capacitate de munca, dinamism, dexteritate;
    Cunostiinte Excel de nivel mediu.

    Responsabilitati

    Responsabilitati:
    Activitate de Depozit - 70%
    - Analizeaza integral marfurile sosite la depozitul Vivre: mod de ambalare; integritate paleti/cutii/folie/sigilii; corelarea corecta a marfurilor cu mijloacele de transport; etc.
    - Analizeaza produsele: dimensiuni/conformitate/aspect/mod de ambalare/etc.
    - Stabileste procedura de procesare/ambalare/depozitare conform raportului de receptie.
    - Respecta procedurile si procesle interne.
    - Alte activitati specifice activitatii de receptie in functie de caz.
    Activitate de Birou - 30%
    - Documenteaza rezultatele analizei si genereaza raportul de receptie in sistemul informatic intern Vivre.
    - Sesizeaza/informeaza departamentele implicate privind datele rezultate din raportul de receptie.
    - Prelucreza date si evidente in Excel.

    Alte informatii

    Beneficii oferite:
    Pachet salarial motivant (contract de munca, salariu fix declarat integral in contract, bonus de performanta acordat lunar, bonuri de masa) si posibilitati de dezvoltare.

    Adresa birouri si depozite: Soseaua Giurgiului Nr.321, Sector 4 (Zona Garii Progresului).
    Transport in comun cu autobuzele 116/216/202; tramvaiele 7 sau 25 - in directia Gara Progresului, la capat de linie.

    Te invitam sa cunosti activitatile din cadrul departamentului si sa aplici online prin upload al CV-ului tau, oferindu-ne cat mai multe informatii despre tine referitor la disponibilitate si experienta profesionala anterioara, pe cariere.vivre.ro

    Despre VIVRE:

    Lider in sectorul vanzarilor online pentru bunuri de home&deco in Europa de Est (Romania, Bulgaria, Ungaria, Croatia, Polonia, Slovenia si Slovacia,), Vivre este o forma inovativa de retail si o destinatie exclusivista pentru pasionatii de lucruri frumoase. Avem si consolidam o echipa tanara, o crestere alerta si o cultura de castigatori. Vivre este dedicat clientilor sai oferind tot ce este necesar pentru o casa frumoasa si utila, la preturi corecte pentru produse mereu noi si de calitate

    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI, Campulung Muscel,

    4200 - 4400 RON NET / luna
    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (81)