KEY ACCOUNT MANAGER - Clienti sector public

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Stericycle Romania active.

Vezi toate job-urile KEY ACCOUNT MANAGER - Clienti sector public active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Vanzari active pe Hipo.ro

Angajator: Stericycle Romania
Domeniu:
  • Vanzari
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 14.06.2017

    Stericycle România este una dintre companiile importante din domeniul managementului deşeurilor periculoase generate de sectoarele: farmaceutic, veterinar, medical şi industrial. Cu investiţii de peste 30 milioane de euro în staţii regionale proprii de incinerare şi sterilizare a deşeurilor medicale, flotă proprie de transport autorizat şi o echipă de 300 de angajaţi, compania deţine experienţa, cunoştinţele şi resursele pentru a asigura un grad sporit de protecţie clienţilor săi, cu respect față de mediu și grijă pentru sănătatea oamenilor.

    Cerinte

    - Experienta minim 1 an in administrarea unui portofoliu de clienti;
    - Abilitati avansate de comunicare si prezentare;
    - Atitudine proactiva in cautarea de solutii pentru crestere nivelului de servicii oferite clientilor;
    - Capacitate de analiza si sinteza;
    - Creativitate, flexibilitate si focalizare pe imbunatatirea continua a propriilor abilitati;
    - Cunostinte bune de MS Office;
    - Studii superioare finalizate;
    - Permis de conducere categoria B

    Responsabilitati

    - Realizeaza obiectivele de vanzari si incasari pentru portofoliul de clienti bugetari alocati;
    - Mentine si administreaza portofoliul de clienti alocat;
    - Identifica noi oportunitati de vanzari pentru dezvoltarea afacerii la clientii alocati;
    - Dezvolta o relatie de consiliere cu clientii alocati;
    - Dezvolta si mentine o comunicare stransa cu celelalte departamente interne(marketing, financiar, logistica) in scopul de a asigura rezolvarea problemelor clientilor proprii;
    Identifica nevoile clientilor si le ofera solutiile optime;
    - Dezvolta planul de vanzari anual si urmareste indeplinirea acestuia;
    - Pregateste si conduce negocierile anuale si/sau periodice cu clientii proprii

    Alte informatii

    Pachet salarial atractiv.
    Oportunitatea de a face parte dintr-o echipa, tanara, dinamica, cu un ritm accelerat de dezvoltare.

    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (312)