Responsabil Recrutare

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile A&D Pharma active.

Vezi toate job-urile Responsabil Recrutare active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Resurse Umane - Psihologie active pe Hipo.ro

Angajator: A&D Pharma
Domeniu:
  • Resurse Umane - Psihologie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 04.01.2017

    A&D Pharma este cel mai mare grup farmaceutic din Romania care include compania Mediplus – lider national in distributia de produse farmaceutice si parafarmaceutice, Sensiblu – cel mai mare lant de farmacii cu acoperire nationala din Romania, lantul de farmacii Punkt, A&D Pharma Marketing&Sales si Fundatia Sensiblu ce se implica activ in proiecte sociale.
    Suntem compania in care pasiunea, creativitatea si perseverenta te conduc spre performanta. Iti oferim un mediu provocator si dinamic in care te poti dezvolta alaturi de echipe de succes si unde tu stabilesti masura impactului pe care il poti avea!
    Accepta provocarea de a face diferenta impreuna!

    Cerinte

    • Studii superioare finalizate; Master intr-un domeniu conex resurselor umane (avantaj);
    • Experienta 1-3 ani in recrutare, profile diverse (obligatoriu), inclusiv pentru pozitii de entry management (avantaj);
    • Experienta si expunere in lucru cu persoane pe pozitii manageriale (clienti interni/externi);
    • Experienta pe proiecte de tip internship/trainee, practica, relatii cu scoli si universitati (avantaj);
    • Limba engleza – minim nivel mediu (obligatoriu);
    • Impact personal, prestanta, capacitatea de a convige;
    • Calitati organizatorice, gandire analitica, capacitate de gestionare simultana a mai multor proiecte, obisnuinta de a lucra cu dead line-uri;
    • Pasiune pentru domeniul resurselor umane;
    • Disponibilitate pentru calatorii in tara (permis categoria B obligatoriu).

    Responsabilitati

    • Organizeaza procese de recrutare si selectie de personal si punctual talent aquisition;
    • Posteaza anunturi in media si prelucreaza aplicatiile primite;
    • Coordoneaza proiecte de recrutare si selectie cu grad mediu de complexitate;
    • Gestionarea bazei de date de candidati;
    • Participare la evenimente si prezentari de recrutare si promovare a imaginii de angajator;
    • Gestionarea relatiei cu entitati externe (agentii, site-uri de recrutare, scoli si universitati de profil din Bucuresti si din tara).

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Hybrid

    Hybrid

    Vezi job-uri similare (16)