Ingineri Proiectare Automobile CATIA V5/V6

Vezi toate job-urile Ingineri Proiectare Automobile CATIA V5/V6 active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Inginerie active pe Hipo.ro

Angajator: confidential
Domeniu:
  • Inginerie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: Student/Absolvent
    Orase:
  • Brasov
  • Job la nivel national
    Actualizat la: 18.01.2017
    Remote work: On-site
    Cerinte

    • Studenti an terminal/ Absolventi/ Masteranzi ai facultatilor cu profil tehnic (INGINERIE MECANICA: AR, AE, IM, IM-EN, ITT; ITMI: TCM, IEI; SIM: IS).
    • O prima experienta in domeniul proiectarii constituie un avantaj.
    • Cunostinte de CATIA V5/V6 (suprafete/solide) - nivel mediu constituie un avantaj.
    • Cunostinte de: dimensionare, fezabilitate si modelare, realizarea lantului de cote si planuri de detaliu – constituie un avantaj
    • Cunostinte de limba franceza si/sau engleza nivel mediu sunt necesare.

    Responsabilitati

    Grup de inginerie international isi extinde activitatea in Romania si recruteaza Ingineri Proiectare Automobile.
    In cadrul biroului nostru din Brasov, veti realiza activitati de conceptie piese din industria auto cu ajutorul softului CATIA V5/V6.
    Activitati principale:
    • Studierea caietului de sarcini in vederea intelegerii cerintelor proiectului
    • Realizarea desenelor 2D/3D si a modificarilor ulterioare (caroserie, piese plastice, cutii de viteza/motoare autovehicule, cablaj, etc.)
    • Activitati de dimensionare, modelare, realizarea lantului de cote si planuri de detaliu

    Post full time.
    Se asigura formare profesionala.

    Alte informatii

    Oferta (bonusuri, beneficii)
    • Pachet salarial motivant
    • Asigurare medicala privata
    • Asigurare privata viata/sanatate
    • Tichete masa

    Aplica fara CV
    Brasov,

    Aplica fara CV
    Brasov,

    Aplica fara CV
    Brasov,

    Vezi job-uri similare (4)