Junior Project Controlling

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Deltatel Romania active.

Vezi toate job-urile Junior Project Controlling active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Contabilitate Finante active pe Hipo.ro

Angajator: Deltatel Romania
Domeniu:
  • Contabilitate Finante
  • Tip job: full-time
    Nivel job: Student/Absolvent
    Orase:
  • Arad
  • Timisoara
  • Actualizat la: 16.12.2016

    DELTATEL is a company specialized in providing services that enable operators, large companies and public institutions to offer voice, data and video communication solutions to end users.

    In the last few years DELTATEL has also become an equipment supplier, becoming a partner of several companies such as Juniper, Cambridge BNL, Fusan, Syneto, etc thus moving to a new stage in its development, offering turn-key solutions which include equipment and services.

    The goal of each project carried out by DELTATEL is to obtain the highest degree of satisfaction, both in terms of business needs and in terms of human interaction and collaboration between employees.

    We are looking for a new colleague who have a passion for making things work and is willing to contribute with creative, out of the box solutions to problems arising in a dynamic environment.

    Cerinte

    Cerinte

    Studii superioare finalizate / in curs profil economic
    Experienta pe o pozitie similara reprezinta un avantaj
    Cunostinte MS Excel ( nivel mediu/avansat)
    Limba Engleza B1
    Capacitate de analiza si sinteza
    Atentie la detalii

    Responsabilitati

    1. Pregateste actualul, bugetul si forecast-ul asociat fiecarui proiect in parte impreuna cu managerii de proiecte/sefii de departamente;
    2. Analizeaza diferentele intre actual si buget pentru fiecare proiect in parte cu managerii de proiecte/sefii de departamente;
    3. Pregateste analizele periodice pentru proiecte;
    4. Analizeaza riscurile pe proiecte impreuna cu managerii de proiecte / sefii de departamente si le raporteaza sefului direct;
    5. Pregateste informatiile asociate pentru facturile client (ca si exceptie pentru anumite proiecte);
    6. Verifica si aproba PR-urile pe proiecte;
    7. Pregateste si solicita inchiderea WBS-urilor pentru proiecte conform situatiei financiare;
    8. Calculeaza productia in curs lunara (WIP) pentru fiecare proiect.
    9. Alte solicitari ale sefului direct si ale Directorului Financiar

    Alte informatii

    Oferta noastra:
    - Pachet salarial atractiv conform experientei si pregatirii profesionale
    - Lucrul intr-un mediu dinamic si profesional
    - Posibilitate de dezvoltare profesionala

    Aplica direct sau trimite CV-ul pe e-mail la hr@ deltatel.ro
    Doar Cv-urile eligibile vor fi contactate!

    Timisoara,

    Timisoara,

    Timisoara,

    Vezi job-uri similare (72)