Collection Officer - part-time / full-time

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Coface Romania active.

Vezi toate job-urile Collection Officer - part-time / full-time active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Customer support - Client service active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Internship active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Juridic active pe Hipo.ro

Angajator: Coface Romania
Domeniu:
  • Customer support - Client service
  • Internship
  • Juridic
  • Tip job: part-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 08.02.2017

    For nearly 70 years Coface, a world leader in credit insurance, has been helping to make businesses durable and contributing to the creation of sustainable wealth worldwide.

    Every day, the Group’s 4,300 employees located in 66 countries secure the sales made by our 50,000 client companies in over 200 countries.
    In close partnership with them, they advise at every stage of their business life cycle, helping to anticipate and evaluate their risks and helping them make the right decisions.

    Key figures:
    100 countries offering our services
    80 million of companies monitored
    €1,411 million of turnover in 2016
    4,300 employees

    Cerinte

    • Abilități de comunicare și persuasiune;
    • Studii superioare finalizate sau în curs - preferabil domeniul economic sau juridic;
    • Capacitatea de integrare într-o echipă deja formată și de a colabora permanent cu colegii;
    • Abilități de operare PC;
    • Cunoașterea limbii engleze - nivel mediu.
    • Experienta in call-center prezinta un avantaj;

    Responsabilitati

    • Contactarea telefonică a debitorilor și convingerea acestora de a-și achita datoria;
    • Urmărirea recuperării creanțelor pentru portofoliul alocat;
    • Efectuarea activităților de colectare conform procedurilor de colectare;
    • Înregistrarea în baza de date a modificărilor pentru portofoliul alocat;
    • Raportarea și analiza situației cazurilor alocate.

    • Oportunitatea de a-ti desfasura activitatea intr-o companie multinationala si de a dobandi cunostinte noi;
    • Pachet salarial atractiv (parte fixa + bonus in functie de performanta);
    • Asigurare medicala, tichete de masa, oferte personalizate pentru o serie larga de servicii;
    • Posibilitati de dezvoltare profesionala prin traininguri interne si externe;
    • Program de lucru flexibil .