PHP Developer

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile SoftDreams active.

Vezi toate job-urile PHP Developer active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Internet - eCommerce active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in IT Software active pe Hipo.ro

Angajator: SoftDreams
Domeniu:
  • Internet - eCommerce
  • IT Software
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 12.07.2017

    You'll find projects from the simplest landing page, up to complex websites that have more than 30 million pageviews per day.
    You’ll find us in a developer friendly location in the center of Bucharest (Unirii).

    Cerinte

    Candidatul ideal:

    - Cunostinte PHP
    - Cunostinte de baza HTML, CSS, JavaScript
    - Student sau facultate de profil IT
    - Capacitatea de a lucra singur, dar si in echipa

    Reprezinta avantaj:

    - Experienta in dezvoltarea de teme si plugin-uri in unul din urmatoarele cms-uri / framework-uri Laravel / Symfony / Drupal / Wordpress / Prestashop.
    - Portofoliu cu teme sau plugin-uri pentru WordPress dezvoltate (individual sau in echipa)
    - Experienta cu page buildere de genul Visual Composer
    - Cunostinte de baza a unui framework CSS (Bootstrap, Foundation etc)
    - Experienta in securizarea site-urilor dezvoltate pe platforma WordPress

    Responsabilitati

    - Colaborarea cu restul echipei in vederea dezvoltarii de aplicatii web.
    - Modificarea de site-uri deja existente in vederea adaugarii de noi functii sau efectuarea operatiilor de intretinere.
    - Dezvoltarea de noi aplicatii in PHP de la concept pana la lansare, folosind framework-uri cunoscute.
    - Respectarea deadline-urilor
    - Dezvoltarea de module si teme de WordPress, Drupal, Prestashop pe baza specificatiilor primite
    - Asigurarea securitatii si functionarii ulterioare a site-urilor realizate

    Alte informatii

    Avantaje oferite:

    - Program de lucru flexibil.
    - Lucru intr-un ambient placut.
    - Birou central (Piata Unirii)
    - Bike friendly.

    Hybrid

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Aplica fara CV
    Remote

    Vezi job-uri similare (151)