Operator CNC

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Prohuman active.

Vezi toate job-urile Operator CNC active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Productie active pe Hipo.ro

Angajator: Prohuman
Domeniu:
  • Productie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Brasov
  • Actualizat la: 07.11.2016

    With over 25 years of experience on the Romanian HR market, PROHUMAN APT (former APT Resources & Services) is the one of the biggest players in the industry, a force concentration evenly deployed across different specialties. Having approximate 4000 employees (mostly higher educated) in BPO and temporary work assignments, as of 2021, PROHUMAN APT ranks in the Top 3 HR providers in Romania.

    Cerinte

    - Studii in domeniul tehnic;
    - Experienta minim 3 ani in domeniu;
    - Cunostinte de desen tehnic (citire/ interpretare) - nivel avansat;
    - Cunoasterea materialelor specifice procesului tehnologic (SDV-uri si utilaje);
    - Cunoasterea instrumentelor si aparatelor de masura si control;
    - Cunostinte de operare PC - nivel avansat;
    - Cunostinte de operare si programare utilaje CNC - reprezinta avantaj;
    - Citire/ interpretare programe - capacitate de ajustare a programului.

    Responsabilitati

    - Executa prelucrarea prin aschiere a semifabricatelor metalice feroase si neferoase pe masinile CNC, folosind SDV-uri si echipamente specifice tehnologiei de strujnire;
    - Pregateste utilajul, selecteaza si incarca programul stabilit in planul de operatii pentru productia in curs astfel incat piesei de executat sa i se asigure cea mai buna calitate;
    - Echipeaza masinile CNC cu scule in functie de cerintele desenului tehnic sau ale planului de operatii;
    - Opereaza masinile CNC pentru unicate, serii mici in functie de cerintele clientului;
    - Intretine si mentine parametrii optimi de functionare a masinilor CNC;
    - Dezvolta concepte noi in alcatuirea dispozitivelor de sustinere a pieselor, controlul si verificarea pieselor finite cu SDV-uri adecvate;
    - Dupa executie, care va fi in conformitate cu procedurile tehnice si normativele in vigoare, urmareste ca piesa executata sa corespunda cerintelor solicitate;
    - Raspunde de calitatea lucrarii executate in conformitate cu procedurile tehnice si instructiunile de lucru;
    - Asigura functionarea optima a masinii conform specificatiilor tehnice;
    - Intretine utilajul si participa la repararea lui impreuna cu personalul de specialitate.

    Beneficii:
    - Salariu de baza;
    - Tichete de masa;
    - Decontare transport;
    - Oportunitate de dezvoltare a carierei.

    Aplica fara CV
    Brasov,

    Brasov,

    Brasov,

    Vezi job-uri similare (4)