HR Officer (perioada determinata 1 an)

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile ING Bank Romania active.

Vezi toate job-urile HR Officer (perioada determinata 1 an) active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Resurse Umane - Psihologie active pe Hipo.ro

Angajator: ING Bank Romania
Domeniu:
  • Resurse Umane - Psihologie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 03.11.2016

    ING Bank Romania is part of ING Group, a global international financial institution, which offers banking services to over 38.4 million individual customers, companies or institutions in over 40 countries.
    Founded in 1994, ING Bank Romania is the fourth bank in the top 10 local banks, according to assets, and the only bank with organic growth, without acquisitions of customer portfolios or other banks. ING Bank Romania is a universal bank with over 1.7 million customers in three business segments: individuals (retail), SMEs and Mid-Corporate companies and Wholesale Banking.
    ING's mission is to empower people to stay a step ahead in life and in business.

    Cerinte

    • Cunostinte temeinice de legislatia muncii;
    • Experiență de minim 2 ani în domeniul administrarii resurselor umane;
    • Bune abilitati de comunicare si relationare;
    • Bune abilitati de planificare si organizare a activitatii;
    • Cunostiinte de Utilizare calculator: Microsoft Office (Word, Excel, Power Point), Charisma, Revisal;
    • Limba engleza (vorbit & scris) – avansat.

    Responsabilitati

    • Administrarea si actualizarea bazei de date de angajati;
    • Gestionarea dosarelor salariatilor;
    • Oferirea de consultanta in domeniul legislatiei muncii;
    • Intocmirea de raportari solicitate de management sau departamentele interne care au legatura cu activitatea de resurse umane;
    • Intocmirea documentelor primare ce tin de resurse umane (adeverinte, contracte de munca, acte aditionale, etc.);
    • Inregistrarea in REVISAL a contractelor de munca si a tuturor modificarilor la contractele de munca;
    • Intocmirea /actualizarea diverselor documente interne (ROI, regulamente, proceduri) conform legislatiei in vigoare.

    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    Remote

    Vezi job-uri similare (8)