Access Network Engineer

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile UPC Romania active.

Vezi toate job-urile Access Network Engineer active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Telecomunicatii active pe Hipo.ro

Angajator: UPC Romania
Domeniu:
  • Telecomunicatii
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 21.04.2017

    Suntem prezenți în peste 300 de localități cu serviciile noastre de televiziune (digitală, analogică și prin satelit) și telefonie, conectăm 1.179.500 de clienți la universul digital, prin tehnologii de ultimă generație, oferim customer experience și ne bucurăm de un portofoliu bogat de produse și servicii, unele aduse în premieră în România.
    Alege să fii și tu unul dintre membrii echipei UPC România!

    Cerinte

    • Studii superioare de specialitate;
    • Experienta in domeniul telecomunicatiilor reprezinta un avantaj;
    • Cunostinte sisteme de operare (Windows, Linux), protocoale de comunicatii, acces pe cablu coaxial, acces pe FO, networking – CCNA fiind un avantaj;
    • Foarte bune abilitati de lucru cu calculatorul: Word, Excel, PowerPoint, Autocad ;
    • Cunostinte de limba engleza de nivel mediu;
    • Orientare catre client si rezultate;
    • Organizare si Planificare si Time Management;

    Responsabilitati

    • Realizeaza proiecte noi sau de extindere pe partea de tehnologii, sisteme de acces sau sisteme de monitorizare;
    • Asigura testarea si functionarea echipamentelor;
    • Participa la activitatile de training realizate pentru personalul tehnic;
    • Participa la elaborarea si implementarea de proceduri tehnice.

    Hybrid

    Aplica fara CV
    Remote

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (8)