Consilier Juridic Jr. - Departament Executare Silita

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Debt Collection Agency active.

Vezi toate job-urile Consilier Juridic Jr. - Departament Executare Silita active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Altele active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Juridic active pe Hipo.ro

Angajator: Debt Collection Agency
Domeniu:
  • Altele
  • Juridic
  • Tip job: full-time
    Nivel job: Student/Absolvent
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 27.11.2016
    Scurta descriere a companiei

    Cerinte

    Cerinte:
    Ne dorim sa avem in echipa o persoana deschisa, creativa, placuta, cu atitudine pozitiva si excelente abilitati de relationare, excelente cunostinte operare PC (Word, Excel) si cunoasterea limbii engleze la nivel conversational.
    - Studii superioare finalizate – Facultatea de Drept;
    - Experienta in aplicarea procedurii de executare silita- conditie obligatorie;
    - Permis de conducere-conditie obligatorie;
    - Disponibilitate de deplasare in tara;

    Responsabilitati

    RESPONSABILITATI:
    - Redactează cereri pentru acţionarea în judecată a debitorilor;
    - Redactează cererile pentru initierea procedurii de executare silita;
    - Gestionează activităţile de recuperare a creanţelor detinute in portofoliu;
    - Supervizează/menţine legătura cu Executorii Judecătoreşti şi monitorizeaza dosarele aflate în lucru, începând cu depunerea şi până la finalizarea acestora;
    - Responsabil de rezultatele obţinute în dosarele de executare silită alocate, efectuează deplasări la birourile executorilor judecătoreşti, urmăreşte demersurile efectuate în dosarele de executare etc.;
    - Efectuează rapoarte privitoare la rezultatele obţinute.

    Daca iti doresti o cariera in domeniul colectarii de creante, esti eficient si orientat spre rezultate, ne dorim sa te cunoastem! Avem un loc pentru tine in Departamentul Juridic din compania noastra, Debt Collection Agency. Suntem parte a unui grup international B2Holding, cu sediul in Oslo, Norvegia, grup ce opereaza in 12 tari europene si avem sediul in Bucuresti, in imediata apropiere a Pietei Unirii.
    Ce iti oferim:
    - Oportunitatea de a face parte dintr-o companie multinationala in ascensiune, parte a B2 Holding (http://www.b2holding.no/Markets) unul dintre cei mai importanti jucatori din domeniul achizitiilor si colectarii de creante din Scandinavia si Europa Centrala si de Est;
    - Mediu de lucru motivant intr-o echipa tanara, profesionista si dinamica;
    - Pachet salarial atractiv;
    - Bonusuri în funcţie de performanţă;
    - Tichete de masa;
    - Asigurare medicală;
    - Şanse reale de promovare

    3000 - 3600 RON NET / luna
    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (34)