Senior Automation Tester

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile iSoftBet active.

Vezi toate job-urile Senior Automation Tester active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in IT Software active pe Hipo.ro

Angajator: iSoftBet
Domeniu:
  • IT Software
  • Tip job: full-time
    Nivel job: Manager
    Orase:
  • Timisoara
  • Actualizat la: 08.02.2017

    iSoftBet Development Center was established in Timisoara in 2004 by UK Entrepreneurs, who believe in new technologies and the business opportunities Romania has to offer.

    Since then, we have developed impressive online products and by doing so built an imposing brand. Our team is young, passionate and motivated to create amazing software solutions that make the difference, all in an awesome work environment with lots of benefits.

    We are looking for smart people and we want you!

    Cerinte

    Cerinte obligatorii:

    Diploma de licenta in Informatica sau Automatica si Calculatoare
    Cel putin 3 ani experienta in testare;
    Cunostinte avansate de web si aplicatii desktop;
    Cunostinte bune de metodologii de testare, design si implementare;
    Cunostinte bune privind ciclul de viata a proiectului si testare in IT;
    Cunostinte avansate de proiectare si dezvoltare a cazurilor si a planurilor de testare;
    Experienta cu instrumente de “bug tracking” (de exemplu, Jira), de gestionare a cazurilor de testare (TestLink, MTM) si de automatizare a testarii (Testrail, Selenium, SoapUI, JMeter).

    Responsabilitati

    Traduce cerintele functionale si tehnice in script-uri si scenarii de testare;
    Semnaleaza neconcordantele sau cerintele ilogice aparute in specificatiile functionale sau tehnice;
    Configureaza, dezvolta, intretine si executa script-uri automate;
    Aplica procesele, procedurile, standardele, instrumentele si metodologia de testare folosite de echipa;
    Executa diferite tipuri de teste (teste functionale, teste de incarcare, teste de stres, teste de regresie, teste de securitate, etc.)
    Monitorizeaza progresul testului de executie si prezinta rapoarte echipei de management;
    Asista programatorii in recrearea defectelor intalnite – daca este cazul.

    Alte informatii

    Ce avem de oferit:

    Salariu competitiv pe baza nivelului de cunostinte;
    Perspectiva de a te dezvolta in functie de propriile ambitii;
    Libertate de implementare pentru ideile tale nebunesti;
    Fructe si pizza;
    Masa de ping-pong si masaje :)

    Timisoara,

    Remote

    Timisoara,

    Vezi job-uri similare (44)