Ebay Account Executive Spanish Language

Angajator: E-Parts Connection
Domeniu:
  • Internet - eCommerce
  • Marketing
  • Tip job: full-time
    Nivel job: Student/Absolvent
    Orase:
  • Timisoara
  • Actualizat la: 29.03.2024

    Compania S.C. E-Parts Connection SRL a fost înființată în anul 2010 în Timișoara. Oferă servicii de administrare bază date, relații clienți, design, programare, marketing si cercetare pentru unul dintre cei mai mari parteneri eBay și Amazon din Europa.

    Compania se poate mândri cu mai multe premii câștigate, nu mai puțin de patru ani la rând. Acest lucru se datorează echipei profesioniste care întâmpină mereu nevoile clienților și oferă soluții avantajoase.

    Compania dispune în momentul de față de mai multe departamente în cele mai căutate cinci limbi internaționale: germană, engleză, franceză, italiană și spaniolă.

    Cerinte

    - intelegerea notiunilor de Social Media, Web Content Management, SEO etc
    - spirit de echipa, orientare catre rezultate, atentie la detalii
    - abilitati de organizare
    - capacitate de concetrare si atentie la detaliu;
    - capacitatea de a gestiona simultan mai multe proiecte
    - spirit de echipă;
    - excelenta cunoastere a limbii romane, aptitudini de comunicare scrisa si verbala
    - cunostinte avansate de limba spaniola
    - cunoaşterea la nivel de baza sau mediu a altei limbi straine, prezinta un avantaj.
    - cunostinte avansate de MS Office, navigare internet

    Responsabilitati

    - obiectivul postului este de a gestiona portofoliul de clienti
    - să dezvolte și să pună în aplicare strategii SEO
    - monitorizarea vânzărilor de produse si ajustarea strategiei de marketing pentru a creste volumul de vânzări;
    - urmarirea executiei lucrarilor si serviciilor pana la livrare si incasare
    - asigurarea comunicarii dintre client si diferitele departamente ale firmei
    - monitorizarea nivelului de satisfactie al clientilor
    - conditii excelente de munca;
    - cea mai noua tehnologie IT;
    - pachet salarial atractiv;
    - tichete de masa.

    Firma promite reevaluarea pieței, cât și optimizarea constantă a soluțiilor oferite. Procedurile sunt implementate cu sârguință în scopul bunului mers al platformelor, al rapidității și calității, ele sunt deasemenea înnoite, pentru dezvoltarea continuă și sigură a pieței online.

    Angajamentul companiei SC E-Parts Connection SRL este de a oferi servicii profesionale la cele mai înalte standarde în domeniul de activitate.

    Timisoara,

    Timisoara,

    Timisoara,

    Vezi job-uri similare (4)