Inginer automatist

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Zoppas Industries Romania SRL active.

Vezi toate job-urile Inginer automatist active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Inginerie active pe Hipo.ro

Angajator: Zoppas Industries Romania SRL
Domeniu:
  • Inginerie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Sannicolau Mare
  • Timisoara
  • Actualizat la: 03.04.2017

    Zoppas Industries Heating Element Technologies boast an experience of over 50 years in design and production of heating elements and systems, even completed with thermal controls for domestic and industrial applications. Thanks to its business units’ high specialization in the different application areas from major to small domestic appliances and from comfort conditioning to the industrial market, Zoppas Industries Heating Element Technologies has solid competence and steady innovation in developing tubular heaters, cartridges and band heaters, etched foil, heating cables, stitched wire heating elements, finned aluminium heaters, functional assemblies, and electronic controls.

    Cerinte

    • absolvent de studii superioare tehnice, specializarea Automatica si Calculatoare / Electronica / Mecatronica;
    • experienta pe un post similar, in automatizari, de minim 2 ani;
    • cunostinte programare PLC;
    • cunostinte de limba engleza/italiana – nivel conversational bun;
    • cunostinte operare PC: MS Office, Windows si softuri pentru back-up;
    persoana dinamica, resposabila cu bune abilitati de organizare si planificare;
    • spirit de lucru in echipa.

    Responsabilitati

    • diagnosticheaza, repara, inlocuieste si pune in functiune PLC-urilor din aria de productie;
    • gestioneaza efectuarea interventiilor accidentale electrice si electronice, in vederea restabilirii functionarii in parametrii stabiliti ai instalatiilor de automatizare;
    • efectueaza modificari ale aplicatiilor din automatele programabile, pentru optimizarea functionarii acestora;
    • asigura o buna functionare a echipamentelor de automatizare si realizeaza intretinerea acestora (mentenanta corectiva, preventiva si predictiva);
    • monitorizeaza relatiile de colaborare cu furnizorii de piese de schimb si servicii de intretinere;
    • se implica in activitatile echipei TPM.

    Alte informatii

    Beneficii:
    • pachet salarial motivant;
    • posibilitati de avansare in cadrul companiei;
    • pachet de relocare in Sannicolau Mare/transport asigurat de catre companie din Timisoara, Arad.

    Aplica fara CV
    Timisoara,

    Aplica fara CV
    Timisoara,

    Timisoara,

    Vezi job-uri similare (8)