Specialist Dezvoltare Software Embedded

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Renault Group Romania active.

Vezi toate job-urile Specialist Dezvoltare Software Embedded active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Altele active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Inginerie active pe Hipo.ro

Angajator: Renault Group Romania
Domeniu:
  • Altele
  • Inginerie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Titu
  • Actualizat la: 10.11.2016
    Remote work: On-site

    Descriere post

    - Dezvoltarea strategiilor de control motor (embedded software).
    - Integrarea specificatiilor de control motor
    - Definirea functionalitatilor unui soft in functie de alegerea facuta de seful de proiect sistem
    - Verificarea coerentei intre functionalitatile unui soft de control motor
    - Definirea si redactarea planurilor de validare : analizarea specificatiilor de testat, elaborarea scenariilor si a cazurilor de test, scrierea procedurilor de incercare
    - Analiza si raportarea rezultatelor testelor : interpretarea rezultatelor si analiza diferentelor obtinute fata de specificatii, intocmirea raportului de bilant al testelor si incercarilor efectuate
    - Asamblarea calibrarilor finale prin integrarea reglajelor specialistilor de sisteme
    - Reprogramarea calculatoarelor de injectie.
    - Dezvoltare de environment Hardware in the Loop pentru testarea softurilor de control motor.

    Profil candidat

    - Studii superioare tehnice, specializarea : Autovehicule Rutiere, Electronica, Automatica, Inginerie Electrica;
    - Experienta de lucru pe un post similar constituie un avantaj;
    - Limba Franceza - nivel mediu / Limba Engleza - nivel avansat;
    - Cunostinte generale auto si motoare cu ardere interna;
    - Constituie un avantaj experienta in validarea si dezvoltarea de software;
    - Prezinta un avantaj cunostinte de: Matlab / Simulink;
    - Bune capacitati de redactare a fiselor /rapoartelor de testare;
    - Competente relationale si de personalitate: creativitate, rigoare, atentie la detalii, capacitate de analiza si de sinteza, disponibilitate, autonomie, relationeaza bine cu colegii.

    Aplica fara CV
    Titu,

    Aplica fara CV
    Pitesti, Titu,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI, Titu,

    Vezi job-uri similare (7)