TRANSPORT PLANNER

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Ursus Breweries active.

Vezi toate job-urile TRANSPORT PLANNER active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Achizitii - Logistica - Aprovizionare active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Transporturi active pe Hipo.ro

Angajator: Ursus Breweries
Domeniu:
  • Achizitii - Logistica - Aprovizionare
  • Transporturi
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 03.03.2021

    Suntem este cel mai mare producător de bere din România, cu un portofoliu de mărci puternice, cu care ne mândrim și pe care le iubesc milioane de români. Prietenia, pasiunea și dezvoltarea ne însuflețesc pe toți, fie că vorbim de colegii din fabricile noastre (din Brașov, Buzău, Cluj-Napoca și Timișoara), din depozite, de pe teren sau din sediul central din București.

    Povestea Ursus Breweries e împletită cu povestea fiecărui om din echipa noastră.

    Cerinte

    • Studii superioare
    • 1 - 2 ani de experienta dovedita in logistica, transport, planificare
    • Abilitati de operare calculator – Microsoft Office, cunostinte SAP
    • Abilitati dezvoltate de comunicare
    • Abilitati dezvoltate de planificare
    • Gandire analitica
    • Spirit de echipa

    Responsabilitati

    • Planifica livrarilor catre clienti si interdepot tinand cont de cerinte si de capacitatile de operare ale centrelor de distributie
    • Confirma cu transportatorii (furnizori externi) mijloacele de transport pentru livrarile planificate
    • Determina si analizeaza costurile de transport pentru a resprecta bugetul alocat
    • Monitorizeaza executia planului de livrari si ia masuri pentru rezolvarea problemelor aparute in executie
    • Urmareste indicatorii de performanta (ex: cost/hl; km/hl;) ai departamentului si SLA-urilor cu transportatorilor (ex: in-time delivery; confirmarea documentelor de livrare)

    Nota de informare cu privire la prelucrarea datelor personale ale candidatilor >>

    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (57)