Sales Representative Sighisoara

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Orange active.

Vezi toate job-urile Sales Representative Sighisoara active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Vanzari active pe Hipo.ro

Angajator: Orange
Domeniu:
  • Vanzari
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
    Orase:
  • Sighisoara
  • Actualizat la: 29.08.2018
    Scurta descriere a companiei

    Orange este ceea ce suntem si ceea ce facem, în fiecare zi
    În lume sunt peste 123 de milioane de oameni pe care îi despart distanţe, care vorbesc limbi diferite şi au moduri de viaţã diferite.

    Dar toţi au ales acelaşi lucru: sã comunice aşa cum simt, sã priveascã cu deschidere şi optimism spre viitor.

    Pe toţi îi apropie Orange, indiferent dacã trãiesc în Marea Britanie, Franţa, Elveţia, Belgia, Austria, Spania, Olanda, România , Moldova, Polonia, Slovacia, Rusia, Statele Unite ale Americii, China, Coreea, Japonia, India, Vietnam, Botswana, Camerun, Republica Dominicană, Egipt, Nigeria, Guineea Ecuatorială, Guineea Conakri, Guineea Bisau, Coasta de Fildeş, Uganda, Kenia, Republica Central Africană, Madagascar, Mali, Insulele Mauritius, Caraibe, Noua Caledonie, Reunion, Senegal, Vanuatu, India, Vietnam, Iordania, Bahrein.

    Orange este brandul sub care France Telecom furnizeazã servicii de comunicaţii mobile, Internet şi televiziune. Grupul France Telecom este unul dintre liderii mondiali în servicii de telecomunicaţii, cu peste 183 de milioane de clienti pe cinci continente.

    Creativitatea, îndrãzneala, dinamismul, deschiderea, grijă pentru detalii, consecvenţa definesc Orange în tot ce face.
    Orange înseamnã cã vom schimba tiparele şi ne vom dezvolta în continuare pentru a-ţi oferi serviciile de calitate de care ai nevoie, inovaţie şi transparenţã.

    În ceea ce facem, la Orange România, vom contura în fiecare zi mai clar ce înseamnã acest univers şi care sunt beneficiile pe care le aduce.

    Te invitãm sã experimentezi Orange şi avem încredere cã împãrtãsim aceeaşi convingere: viitorul este într-adevãr senin.

    Cerinte

    Core Competencies:
    - Positive & pro-active attitude, showing genuine interest for customer problems;
    - Eager to solve queries;
    - Basic presentation skills and persuasion skills;
    - Hard-working, able to cope with pressure;
    - Enthusiastic, flexible and spontaneous;
    - Fast learner;
    - Smart appearance;
    - Good knowledge of modern communication techniques: mobile fax, data transmissions, WAP, GPRS;
    - Very good knowledge of different handsets and their performances;
    - Interest for new mobile technology, awareness of this specific market.

    Qualifications required:
    - At least high school graduated or student;
    - Good PC skills and internet user skills;
    - At least 1 year experience in related field ( preferably sales, customer relations or merchandising);
    - Fluency in English;
    - Good knowledge of modern communication techniques(mobile fax, data - transmissions, WAP, GPRS);
    - Interest for new mobile technology;
    - Awareness of this specific market.

    Responsabilitati

    Focus Area:
    - To achieve and exceed sales objectives and customer expectations whilst adhering to Orange Shop policies and procedures.

    Main tasks:
    - To achieve and exceed sales objectives and customer expectations whilst adhering to Orange Shop policies and procedures;
    - To promote and sell Orange handsets, services and products;
    - To establish and improve customer relations;
    - To identify needs and propose best solutions;
    - To offer support to shop sales team;
    - Any other related tasks requested by shop manager.

    Sighisoara,

    Vezi job-uri similare ()