Coordonator - Echipa Integrare Date

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile BCR active.

Vezi toate job-urile Coordonator - Echipa Integrare Date active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Banci active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in IT Software active pe Hipo.ro

Angajator: BCR
Domeniu:
  • Banci
  • IT Software
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 22.12.2016

    Banca Comerciala Română (BCR), membră a Erste Group, este cel unul dintre cele mai importante grupuri financiare din România, ce oferă servicii de bancă universală, leasing, pensii private, fonduri de investiții și produse de economisire-creditare pentru locuinţe, prin intermediul reţelei naționale de sucursale și centre de afaceri.

    Misiunea BCR este de a contribui la crearea de prosperitate pentru România, sprijinind șansele tuturor la o viață mai bună și susținându-le încrederea în forțele proprii și în capacitatea de a-și atinge potențialul. Pentru aceasta, BCR investește constant în acces sigur și facil la servicii financiare, banking pe înțelesul tuturor, consiliere financiară pe termen lung și produse care respectă potențialul fiecărui client.

    BCR a creat cel mai amplu și consistent program de educație financiară din România, “Școala de Bani”, prin cursuri pentru adulți și tineri, o expoziție mobilă de educație financiară pentru copii și o platformă digitală dedicată, toate acestea prin implicarea a peste 1.000 de profesori de educație financiară, experți ai BCR.

    In perspectiva viitorului si a digitalizarii serviciilor financiare, BCR a adus în România cea mai populară platformă bancară din Europa Centrala – George – primul produs fintech oferit de o bancă din România: creat la Viena într-un hub digital, cu contribuția tinerilor IT-iști români.

    Cerinte

    Profilul candidatului:
    Educatie: studii de specialitate in domeniul IT;
    Experienta: minim 5 ani, din care 3 ani i n IT (departament responsabil de solutii BI / DWH);
    Cunostinte avansate de limba Engleza;
    Cunostinte avansate de SQL /PLSQL, Unix;
    Cunostinte avansate despre aplicatiile de integrare date, ETL si planificare rulare procese (Scheduling); I ntelegerea conceptelor de arhitectura;
    Experienta in dezvoltarea de solutii Data Warehouse, intelegerea arhitecturii solutiilor de Data Warehouse cu model de date dimensional;
    Cunostinte de design si modelare precum si cunoasterea aplicatiilor utilizate pentru suport modelare;
    Abilitati demonstrate in conducerea echipelor in scopul respectarii termenelor de livrare stabilite si incadrarii in bugetele comise;
    Experienta in medii complexe in ceea ce priveste volumul de date reprezinta un avantaj.

    Responsabilitati

    Ce vei face:
    Coordonezi echipa de dezvoltare ETL in scopul livrarii componentelor ETL in conformitate cu specificatiile tehnice si de design, asigurand estimarea corecta, planificarea, definirea, specificarea, implementarea si documentarea livrabilelor;
    Aliniezi conceptele arhitecturii ETL cu arhitectura BI si standardele de dezvoltare / design ETL;
    Propui solutii pentru imbunatatirea performantei proceselor ETL, stabilitatii sistemelor si compatibiltiatii acestora pentru asigurarea evolutiilor viitoare
    Coordoneezi si organizezi activitatile de suport level 3 precum si de solutionare a altor incidente de productie;
    Asiguri o comunicare eficienta intre unitatile coordonate din propria echipa pentru a asigura livrarea corespunzatoare a cerintelor de business in aria de BI;
    Colaborezi cu alte diviziii IT/departamente, arhitectura, managementul release-urilor si unitatile de management de proiect in scopul de a alinia planificarea, alocarea resurelor si abordarea privind cerintele cu impact asupra mai multor sisteme;
    Realizezi evaluarea resurselor interne si externe si ofera feedback constant membrilor echipelor si subcontractorilor;

    Aplicand la acest anunt va exprimati acordul ca datele dvs. sa fie transmise si procesate de catre BCR. Consultati Politica de procesare a datelor personale a BCR >>

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Hybrid

    Vezi job-uri similare (387)