Customer Logistics

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile MAHLE active.

Vezi toate job-urile Customer Logistics active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Achizitii - Logistica - Aprovizionare active pe Hipo.ro

Angajator: MAHLE
Domeniu:
  • Achizitii - Logistica - Aprovizionare
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Timisoara
  • Actualizat la: 19.12.2016

    MAHLE este un partener international de top in dezvoltarea si furnizarea de produse pentru industria automobilelor, precum si un pionier pentru o mobilitate a viitorului. Portofoliul de produse al grupului se adreseaza tuturor aspectelor cruciale privind tehnologiile pentru sistemele de propulsie si aer conditionat – atat pentru vehicule cu motor cu combustie, cat si pentru „e-mobility”.

    In 2016, grupul a generat vanzari de aproximativ 12.3 miliarde Euro, cu aproximativ 77.000 angajati si e reprezentat in 34 de tari, cu aproximativ 170 locatii de productie.

    Cerinte

    • Studii superioare finalizate
    • Experienta relevanta in domeniu – 2 ani,
    • Cunostinte cerinte clienti din domeniul automotive - avantaj
    • Vorbitor de limbi straine: germana, engleza
    • Bune cunostinte operare sistem SAP modulul SD , import –export
    • Comunicativ, spirit de echipa

    Responsabilitati

    • Comunica si pastreaza contactul cu clientul in vederea asigurarii livrarilor la timp
    • Inregistreaza si urmareste comenzile clientilor din punct de vedere al datelor de livrare, cantitatilor, pret, conditii de plata, livrare in sistemul informatic.
    • Stabileste actiunile necesare in vederea respectarii termenelor de livrare, in corelare cu seful departamentului de logistica
    • Intocmeste situatii si rapoarte referitoare la performanta companiei in raport cu clientii:
    - performanta la livrare
    - rata de incidente logistice
    - analiza costurilor exceptionale
    - rapoarte referitoare la activitatea de livrare, transport, vama
    • Asigura buna functionare a sistemului de comunicare electronic (EDI) cu clientii
    • Intretine datele in sistemul SAP (parametrii sistem, monitorul de mesaje, comenzile de la client, conditii comerciale, formulare, preturi de vanzare, etc)