Agent Instalari si Reparatii, Cluj si Constanta

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Orange Romania Communications active.

Vezi toate job-urile Agent Instalari si Reparatii, Cluj si Constanta active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Telecomunicatii active pe Hipo.ro

Angajator: Orange Romania Communications
Domeniu:
  • Telecomunicatii
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Cluj Napoca
  • Constanta
  • Actualizat la: 16.06.2016

    Orange Romania Communications este o companie parte a grupului Orange și o subsidiara Orange Romania din data de 30 septembrie 2021.
    Compania ofera atat asistenta, cat și servicii convergente de voce fix-mobil, internet in banda larga și televiziune pentru cei aproximativ 5 milioane de clienti ai sai. De asemenea, gestioneaza infrastructura de retea ce cuprinde pana la 90.000 de km de fibra optica și conecteaza in jur de 3 milioane de gospodarii.

    Cerinte

    Cerinte obligatorii:

    • Aviz medical „Apt”
    • Permis de conducere categoria B (minim 1 an vechime)
    • Disponibilitate pentru lucrul pe teren indiferent de conditiile meteo, in vederea remedierii tuturor avariilor tehnice;

    Studii:
    • Şcoala profesionala sau liceu + curs de calificare;

    Experienta:
    • Experienta in munca la angajare nu este necesara, dar constituie avantaj;

    Cunoştinte, Aptitudini & Abilitati:
    • Bune abilitati de comunicare, relationare si orientare catre solutionarea problemelor clientilor;
    • Angajament, integritate, adaptabilitate si flexibiliate;
    • Constituie un avantaj:
    o Cunoasterea portofoliului de produse si servicii oferite de Telekom Romania
    o Cunostinte in domeniul IT
    o Abilitati de negociere, influentare si vanzare.

    Beneficii:
    • Oportunitatea de a lucra, invata si dezvolta intr-un mediul profesionist si international;
    • Acces la o mare varietate de programe de training;
    • Pachet de beneficii flexibil;
    • Instrumente de lucru performante;
    • Salariu fix + bonusuri de instalare.

    Responsabilitati

    Scop: Efectueaza in timp util si la un nivel de calitate ridicat, activitati in vederea instalarii sau repararii de servicii in reteaua Telekom, asigurand functionarea acestora in parametrii optimi.

    Responsabilitati:
    • Instaleaza/activeaza servicii de voce, date si televiziune precum si servicii conexe, repara la locatiile clientilor defectiuni sau disfunctionalitati ale retelei Telekom, conform dispecerizarii centrelor de coordonare, incadrandu-se in termenul alocat;
    • In cadrul activitatilor de instalare si reparatii se asigura ca parametrii tehnici de functionare sunt in conformitate cu specificatiile tehnice ale serviciilor;
    • Executa lucrari specifice de instalare si reparatii servicii in repartitoarele aflate in zona deservita sau in zone apropiate, in functie de nevoile de business ale companiei ;
    • Identifica deficientele si localizeaza deranjamentele utilizand instrumente de diagnosticare si testare, pentru a inlocui sau repara componentele defecte, asigurand calitatea serviciilor si reducerea timpilor de nefunctionare;
    • Respecta standardele companiei si contribuie la pastrarea imaginii acesteia, prin prestarea unor servicii de calitate si printr-un comportament profesional fata de toti clientii interni sau externi.
    • Identifica si semnaleaza starea infrastructurii retelei Telekom ce necesita lucrari de reabilitare: stalpi, cable, bransamente, cutii terminale, repartitoare, cabinete stradale, etc.;
    • Completeaza formulare si rapoarte standard (in scris sau automat) conform procedurilor departamentului ; Intocmeste contracte, anexe specifice si efectueaza instalari si reparatii integrale fara erori, lucrari de dezvoltare si dezafectare a retelei;

    Aplica fara CV
    Constanta,

    Aplica fara CV
    Remote